• Opłata za obiady - LUTY 2023

• Opłaty za obiady Budynek D

50 zł - płatne od 30.01.2023r. do 03.02.2023r.

Opłaty za zupy Budynek B

15 zł - płatne od 30.01.2023r. do 03.02.2023r.

• Pomoce dydaktyczne zdobyte w konkursie EkoSzkoła

• Za zajęcie pierwszego miejsca przez naszą uczennicę w konkursie EkoSzkoła, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, nasza placówka otrzymała EkoBon wartości 5 000zł. W ten sposób Fundusz docenił  dotychczasową działalność szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych. Za otrzymane środki szkoła zakupiła pomoce dydaktyczne dla uczniów klas I-IV. Zakupione pomoce dydaktyczne przyczynią się do stworzenia uczniom odpowiednich warunków do aktywnego udziału w procesie edukacyjno-poznawczym, umożliwią wykonywanie doświadczeń i prowadzenie obserwacji, pozwolą zrozumieć intrygujące zjawiska przyrodnicze, wyzwolą w uczniach ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata. Mamy nadzieję, że dzięki nowym pomocom nasi uczniowie będą z wielkim zainteresowaniem zgłębiać tajniki otaczającej rzeczywistości oraz nabywać nowe umiejętności w sposób szybki, skuteczny, a zarazem przyjemny.

• Laboratoria przyszłości

• W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła wzbogaciła się w nowy sprzęt. Są to między innymi: drukarki 3D, Lego Education, roboty SkriLab, Scottie Go!, roboty Photon, które trafiły do pracowni komputerowej. Nauczyciele informatyki chętnie wykorzystują je na swoich lekcjach, przez co zajęcia są o wiele bardziej atrakcyjne. Uczniowie zaś dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii z większym zaangażowaniem poszerzają swoją wiedzę.

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez sklepy Lidl pod hasłem Szkoły pełne talentów. Otrzymane w sklepach Lidl Talenciaki wrzucaliśmy do specjalnie przygotowanych  pudełek ustawionych w obydwóch budynkach szkoły. Talenciaka można  było również przypisać szkole przez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na kuponie. Za zebrane Talenciaki otrzymaliśmy zestaw plastyczny, który został przekazany na świetlicę szkolną.Dziękujemy za udział w akcji!Samorząd Uczniowski

• Najmłodsi uczniowie oglądali przedstawienie

• 13 stycznia 2023 r. uczniowie z klas 1a, 1b, 2b i 2c obejrzeli przedstawienie teatralne „O Rybaku i Złotej Rybce” w wykonaniu aktorów teatru ARTENES z Wrocławia. Spektakl odbył się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Przedstawiona baśń ukazywała pracowitego i skromnego rybaka, którego losy splatały się z hojnością i wdzięcznością Złotej Rybki oraz zachłannością i chciwością jego żony. Zakończenie spektaklu przyniosło widzom piękne przesłanie: miłość, dobro i szacunek to wartości, które nigdy nie przemijają i powinniśmy je cenić, a prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Perzan, Karolina Chrostowska, Anna Kryza, Beata Domurad, Anna Niedźwiecka i Marta Gawrych.

• PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

• Nigdy nie wiemy, co może nas spotkać w domu, w drodze do szkoły, na spacerze lub podczas zabawy. Dlatego warto wiedzieć, jak w razie potrzeby udzielić pierwszej pomocy osobom, które jej potrzebują.

Dnia 5 stycznia 2023r. uczniowie klasy 8b: Maciek Malinowski, Bartek Ochenkowski, Oskar Banach i Arek Pojawa w ramach projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie, przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 1a, 2a i 3a.

Podczas spotkania przekazali najważniejsze informacje, dotyczące udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Przypomnieli numer alarmowy 112, pod którym można wezwać pomoc. Wyjaśnili, kto może udzielać pomocy, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, jak postępować w przypadku powierzchownych ran, omdleń, zasłabnięć, zadławień, zaksztuszeń, zwichnięć, złamań oraz jakie czynności resuscytacyjne należy podjąć, aby przywrócić krążenie krwi i oddech osobie poszkodowanej do czasu przybycia służb ratowniczych.

Chłopcy byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania, posiadali szeroką wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz korzystali z potrzebnych akcesoriów: fantoma, koca termicznego,  bandaży, chusty trójkątnej. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przy wykonywaniu  resuscytacji na fantomie.

Dziękujemy starszym Kolegom za ciekawy pokaz!