• Sukces naszych uczniów w turnieju BRD

• Dnia 21 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Piskach odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (etap powiatowy). W grupie pierwszej 10 - 12 lat pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach   w składzie: Lena Stepnowska, Patrycja Zielonka, Tymoteusz Makowski i Jan Muszyński.

W grupie drugiej, powyżej 12 lat drugie miejsce zdobyli również uczniowie naszej szkoły: Igor Bryska, Miłosz Wasyk i Szymon Święcicki.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w następnych etapach.

Uczniów przygotowywał Pan Mirosław Łyszkowski - nauczyciel techniki.

• Opłata za obiady - Maj 2023r.

Opłata za obiady budynek D

85 zł płatne od 27.04.2023r. do 10.05.2023r.

Opłata za zupy budynek B

25,50 zł płatne od 27.04.2023r. do 10.05.2023r.

• Sukces naszej uczennicy!

• Z radością informujemy, że nasza uczennica Emilia Mroczkowska z  klasy VIIIC

została LAUREATKĄ  Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów

szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2022/2023.

Uczennicę przygotowywała Pani Jolanta Leonarska – Smolnik.

Serdecznie gratulujemy!

• Wyniki szkolnego konkursu na dekorację wielkanocną

• Konkurs na dekorację wielkanocną skierowany był do uczniów klas IV-VII.

Cele konkursu:
            - rozwijanie wrażliwości estetycznej;

- inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych;
            - umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 17 kwietnia 2023r. O wyłonieniu zwycięzców zadecydowała komisja konkursowa.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Justyna Gorczyńska kl.5b
            II miejsce  - Alicja Grotek kl.6b
            II miejsce - Tomasz Zalewski kl.7b

III  miejsce - Izabela Szczepanek kl.5a
            III miejsce -  Kacper Wilczyński kl.6a

Jakub Białobrzewski kl.4a
            Lena Zalewska kl.4a
            Patrycja Leończyk kl.5b
            Mateusz Górowski kl.7a
            Łucja Chojnowska kl.7b

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie  dziękujemy za udział i składamy gratulacje!

• II Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

• Już po raz drugi uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy zostali zaproszeni do udziału w konkursie mitologicznym organizowanym przez naszą szkołę.  Zmagania piąto- i szóstoklasistów rozpoczęły się o godzinie 9.00 w poniedziałek 17 kwietnia 2023r. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym 9 zadań typu otwartego, które sprawdzały znajomość wybranych mitów, umiejętność posługiwania się związkami frazeologicznymi zaczerpniętymi z mitologii, znajomość panteonu bogów greckich itp. Uczniowie mogli w ten sposób rozwinąć i pogłębić swoją wiedzę o kulturze i literaturze mieszkańców starożytnej Grecji.

Wyniki konkursu poznamy wkrótce, zaś nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystego apelu z okazji Święta Narodowego 3 Maja.

• Warsztaty wielkanocne

• 3 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 2b i 2c wybrali się na warsztaty wielkanocne do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Celem tej wycieczki było przede wszystkim poznawanie regionu, w którym mieszkamy oraz tradycji wielkanocnych. Uczniowie podczas spaceru po uliczkach Ostrołęki obejrzeli pomnik generała Józefa Bema, budynek Ratusza, pomnik Jana Pawła II przy Farze i pomnik - ławeczkę z dr. Józefem Psarskim oraz zwiedzili kościół Farny i Klasztor. Wzięli również udział w warsztatach etnograficznych, na których mogli z pomocą pani instruktor wykonać proste kwiaty z bibuły i papierowe ozdoby wielkanocne. Były one wspaniałą pamiątką z wycieczki. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy i nauczyciele: Beata Domurad, Anna Niedźwiecka, Marta Gawrych i Anna Kryza.

• Spektakl teatralny „Niesamowite przygody skarpetek”

• 12 kwietnia 2023 r. klasy 3a, 3b i 3c oraz 13 kwietnia 2023 r. klasy 2a, 2b i 2c obejrzały w Ostrołęckim Centrum Kultury spektakl teatralny „Niesamowite przygody skarpetek”, przygotowany przez znakomitych aktorów z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Scenariusz widowiska opracowano na motywach bestsellerowej, obsypanej nagrodami książki dla dzieci autorstwa Justyny Bednarek o ciekawym tytule : „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych”. Zaginione skarpetki ruszyły w świat, zrobiły zawrotne kariery i przeżyły niesamowite przygody: jedna została gwiazdą filmową, inna detektywem, a jeszcze inna prezydentem.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• Dnia 13 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD) Uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach i Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Antoniach. W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach (Lena Stepnowska, Patrycja Zielonka, Tymoteusz Makowski, Jan Muszyński). W starszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zdobyła również Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach (Mateusz Święcicki, Igor Bryska, Miłosz Wasyk). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Antoniach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życząc bezpiecznej i fascynującej jazdy rowerowej.

• Góra Grosza

• Nasza szkoła wzięła udział w XXIII edycji akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja polegała na zbiórce monet od 1 grosza do 5 złotych w terminie od 1 listopada 2022 do 28 lutego 2023 na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Zebrane i przeliczone monety zostały przekazane do Urzędu Pocztowego w Olszewie-Borkach 27 marca 2023r. Zbiórkę oraz liczenie pieniędzy przeprowadzili uczniowie z klasy 8a i 6b. Razem zebraliśmy 1171,8 złotych. Serdecznie dziękujemy.