Aktualności

 • Magiczne kostki, które fascynują matematyków i nie tylko

  19 kwietnia na lekcjach matematyki w klasach 4a i 4b wyruszyliśmy w podróż w geometrię przestrzenną. Naszym gościem był Wojtek Zieziula – uczeń klasy IIc Gimnazjum w Olszewie – Borkach. Wojtek realizuje projekt matematyczny „Matematyczna magia kostki Rubika i innych kostek”. Wielu  uczniów po raz pierwszy zobaczyło inne kostki oprócz kostki Rubika , takie jak Dayan Master Skewb, MoFangJiaoShi 3x3x3 Wind Mirror, Ninja 3x3 GhostCube, MoFangGeWuShuang 5x5x5. Po prostu cudeńka… Wojtek opowiedział nam historię powstania kostki, usłyszeliśmy wiele ciekawostek i  poznaliśmy algorytmy jej układania. Odpowiedział tym samym na pytanie: Dlaczego kostka Rubika fascynuje nas wszystkich?

  Ta zabawka logiczna to wyzwanie dla największych mózgowców. 17 kwietnia nie wypada odmówić rywalizacji z wynalazkiem Ernő Rubika. W tym dniu odchodzony był  Światowy Dzień Kostki Rubika. Wynalazca kostki Rubika był profesorem architektury Budapeszteńskiej Akademii Sztuki Użytkowej. W 1974 roku wymyślił kostkę po to, aby pomóc studentom w zrozumieniu przestrzeni. Choć ta zabawka ma już ponad 40 lat, wciąż przyciąga do siebie tłumy chcących się z nią zmierzyć. Czego jeszcze nie wiesz o kostce Rubika?

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • „Podróżująca Filharmonia” – koncert dla klas 6-7

  W środę 19.04.2018r w naszej szkole klasy 6 i 7 mogły spotkać się z muzykiem, który opowiadał historię rzeki Wisły. Przywiózł ze sobą dwa instrumenty: trąbkę oraz keyboard, na których zagrał kilka utworów. Dla uczniów były przygotowane różne zabawy, które miały na celu odstresowanie przed egzaminami (bądź sprawdzianami).

  Mamy nadzieję, że uczniom podobało się tego typu spotkanie, a  takie przedstawienia z muzyką oraz historią, będą organizowane częściej.

  Opracowała Julia Łyszkowska uczennica klasy 7b

 • Przedświąteczna zbiórka żywności

  26.03.2018r., zakończyliśmy przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem "POMAGAMY BO LUBIMY". Działania te zostały podjęte we współpracy z władzami samorządowymi. Zebrana żywność zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Koordynatorem akcji w szkole była klasa VIIb. Opiekunami - p. B. Kobylińska i B. Bednarczyk.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie!

 • Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego

  Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej  na rok szkolny 2018/2019

   

  1. Białobrzewski Mikołaj
  2. Chełchowska Maja
  3. Choromańska Klaudia
  4. Cybulska Anastazja
  5. Domurad Nataniel
  6. Gorczyńska Justyna
  7. Grzegorczyk Otylia
  8. Gwiazda Weronika
  9. Kadłubowska Lena
  10. Kaleta Tomasz
  11. Kaliszewski Tomasz
  12. Kiejna Szymon
  13. Korzeniecki Paweł
  14. Kuśpiel Dominik
  15. Lachowicz Olaf
  16. Lenkiewicz Miłosz
  17. Leończyk Patrycja
  18. Leszczyńska Maja
  19. Lipka Adrianna
  20. Łaskarzewski Gabriel
  21. Makowski Tymoteusz Adam
  22. Milewska Maria
  23. Mrozek Oskar
  24. Muszyński Jan
  25. Nadrowska Hanna
  26. Nadrowski Błażej
  27. Nakielska Laura Nicole
  28. Nakielski Jakub
  29. Nasiadka Aleksandra
  30. Ochenkowski Jakub
  31. Olszewski Daniel
  32. Orzoł Kacper
  33. Piersa Zofia Elżbieta
  34. Pijanowski Szymon
  35. Polak Bartosz
  36. Przychodzeń Kacper
  37. Przychodzeń Karol
  38. Rajkowska Justyna
  39. Rzeszot Mateusz
  40. Sęk Olga
  41. Sęk Szymon
  42. Stepnowska Eliza
  43. Stepnowska Lena
  44. Stepnowski Mateusz
  45. Stepnowski Michał
  46. Strzelecka Wiktoria
  47. Szczepaniak Izabela
  48. Szczubełek Kacer
  49. Szczubełek Kamil
  50. Szczubełek Paweł
  51. Trzcińska Alicja Jessica
  52. Tumiński Bartosz
  53. Wierzbowski Piotr
  54. Wyszkowski Wojciech
  55. Załęski Dominik
  56. Zaręba Krzysztof
  57. Zieliński Wojciech
  58. Zielonka Patrycja
  59. Żebrowska Milena

   

  Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

  1. Tomaszewski Oskar
  2. Brodalka Alicja
  3. Szczęsny Filip
  4. Kamień Luiza
  5. Grabowski Mateusz
 • Nasi uczniowie laureatami konkursu historycznego.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli po raz pierwszy udział w konkursie historycznym "Generał Józef Bem i Jego epoka". Jest to konkurs organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce. Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Ostrołęki oraz  Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce.

  28.02.2018 roku na eliminacjach międzyszkolnych reprezentowali nas: Martyna Hagiemajer, Olga Żebrowska, Sandra Szmigiel-Bziukiewicz, Cezary Załęski i Grzegorz Borowski ( wszyscy z klasy VIIb).  Do etapu finałowego zakwalifikowali się: Sandra Szmigiel-Bziukiewicz i GrzegorzBorowski.

  Finał konkursu odbywa się  tradycyjnie w Dniu Patrona Liceum, Dniu Przyjaźni Polsko-Wegierskiej. W  tym roku z okazji miejskich obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej gościli w Ostrołęce János Tischler, radca Ambasady Węgier w Warszawie, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Akos Engelmayer, były ambasador Węgier w Polsce w latach 1990-1995. Uroczystość poprzedziła Święto Narodowe Węgier, obchodzone co roku 15 marca jako upamiętnienie rewolucji węgierskiej z 1848 r. Obydwaj panowie oraz ostrołęccy parlamentarzyści i władze samorządowe uczestniczyli w uroczystości, która odbyła się w Hali im. A. Gołasia.

  W konkursie wyłoniono laureatów w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Grzegorz Borowski zajął II miejsce, a Sandra Szmigiel-Bziukiewicz III miejsce w swojej kategorii. Nagrody otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Ostrołęki.

  Gratulujemy!

 • Podsumowanie akcji Góra Gosza

  Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do 18 edycji akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku zebraliśmy ponad 10kg monet, co dało sumę 166zł 80gr.

  9 marca 2018r pieniążki zostały przekazane do organizatora za pośrednictwem Poczty Polskiej. Zebrane grosze, to realna pomoc dla tysięcy dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu, oraz wsparciem dla ich rodzin. Fundusze zostaną wykorzystane m.in. na udzielenie specjalistycznej pomocy, rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci, oraz zakup rzeczy niezbędnych do funkcjonowania rodzin zastępczych.

  Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i chęć dzielenia się z innymi.

  Pamiętajmy, że pomoc płynąca z wielu serc może zdziałać wiele dobrego.

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Dnia 13.03.2018r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” - XLI edycja. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI b – Łukasz Rydzewski, który zajął I miejsce.

  Do konkursu przygotowywała chłopca pani Kinga Marczak.

 • Konkurs Grafiki Komputerowej

  12 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrołęce odbył się Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej dla uczniów klas 1-3. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół: SP Rzekuń, SP Laskowiec, SP Olszewo-Borki i przedstawiciele gospodarzy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Nadia Kochańska z klasy 1c, Oliwia Tymińska z klasy 2b i Jakub Żebrowski z klasy 3c. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: test teoretyczny z zakresu podstawowych treści związanych z budową komputera oraz znajomości i pracy w edytorze graficznym Paint i tekstowym Word, a także samodzielne wykonanie pracy na podany temat w jednym z wybranych edytorów. I miejsce w kategorii uczniów klas trzecich zdobył nasz uczeń Jakub Żebrowski, który jednocześnie otrzymał najwięcej punktów. Jego praca na temat „Moje hobby” wykonana w programie Paint zachwyciła nie tylko jurorów, ale także uczestników konkursu. Oliwia i Nadia również wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami komputerowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Więcej zdjęć w galerii.

 • List Minister Edukacji Narodowej

  Zapraszamy do zapoznania się z listem Minister Edukacji Narodowej dotyczącego obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

  niepodlegla.docx

 • W świecie wierszy Juliana Tuwima

  Dnia 27 lutego 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego pt. „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych. Głównym celem było upamiętnienie 65. rocznicy śmierci Juliana Tuwima oraz 100. rocznicy wydania jego debiutanckiego tomu poezji „Czyhanie na Boga”.

  Uczestnicy zobowiązani byli do wykonania ilustracji do wybranego przez siebie utworu Juliana Tuwima. Prace mogły być wykonane dowolną techniką plastyczną. Komisja konkursowa przyznając nagrody brała pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem, oryginalność, pomysłowość oraz estetykę wykonania. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej i klasy IV- VII.

  Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to to:
  W świecie wierszy Juliana Tuwima - Obrazek 1Wyróżnienia kl.  I-III:
  Zuzanna Jaworska
   
  Wyróżnienia kl. IV- VI:
  Maja Lipka
   
  Opiekunami uczennic była p. Elżbieta Grabowska i p. Beata Bednarczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów uczniom, a nieobecnej na odebraniu nagrody Majce -  szybkiego powrotu do zdrowia.

   

   

 • Święto Szkoły

        W dniu 23.02.2018r odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły, która istnieje już 55 lat. Data 23 lutego jest dla nas datą bardzo ważną, ponieważ 33 lata temu wręczono naszej szkole sztandar ufundowany przez Radę Rodziców i p. Stanleya Grabowskiego.

         Program artystyczny  przedstawili uczniowie z kl. VIa, Vb, Va, IVc, oraz przedstawiciele wszystkich klas III i zespół muzyczny złożony z uczennic kl. VIIb, i VIIc.

         Zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, które odbiły się szerokim echem poprzez całe 55-lecie jej istnienia. Uczniowie recytowali wiersze Władysława Broniewskiego, patrona naszej szkoły. Szkoła Podstawowa w Olszewie – Borkach otrzymała jego imię 20 grudnia 1975r. Prócz  tego znalazły się w programie

  wiersze o życiu szkolnym, ojczyźnie.

        Po zakończeniu występu uczniów głos zabrała p. dyrektor Jolant Rostkowska, która zachęciła wszystkich do czytania i oglądania kronik Szkoły. Pokazała też zebranym Akt Nadania Imienia Szkole i Akt wręczenia Szkole Sztandaru.

        Na koniec uczniów i nauczycieli czekała jeszcze jedna niespodzianka. Zamiast przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego apel zakończyła p. wicedyrektor Iwona Białobrzewska. W ten sposób uczczono fakt, że w czasie trwania uroczystości związanych z wręczeniem S.P. w Olszewie – Borkach Sztandaru pełniła ona funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

  Apel przygotowali p. E. Polkowska i p. B. Łyszkowski oraz wychowawcy klas III – p. E. Grabowska, p .B. Domarad, p. I. Perzan i p. E. Zyśk. Dekoracje wykonała p .B. Bednarczyk.

  Więcej zdjeć do obejrzenia w galerii.

 • Walentynki

  Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował „pocztę walentynkową”, a także zamieścił okolicznościowe wierszyki na swojej gazetce.

  Przez cały tydzień uczniowie i pracownicy szkoły mogli wrzucać życzenia z okazji Walentynek do specjalnej skrzyni.

  W dniu Święta Zakochanych 14 lutego wszystkie pocztówki i laurki  zostały rozdane przez uczennice klasy VII, sprawiając wielką radość adresatom.

   

  Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

 • Rekrutacja do klas pierwszych oraz rekrutacja do przedszkoli

  Zasady rekrutacji do klas pierwszych oraz wszelkie wnioski do pobrania znajdują się na stronie Urżędu Gminy pod linkiem: 

  http://www.olszewo-borki.pl/index.php/95-aktualnosci/1430-rekrutacja-do-pierwszych-klas-szkol-podstawowych-2018 

  zaś zasady rekrutacji do przedszkoli pod poniższym hiperłączem:

  http://www.olszewo-borki.pl/index.php/95-aktualnosci/1428-rekrutacja-do-przedszkoli

 • Spotkanie z dziennikarzem radia RMF FM

  Uczniowie klasy 6c podczas lekcji języka polskiego 5 lutego 2018r. mieli przyjemność gościć dziennikarza ogólnopolskiego radia RMF FM Pawła Pawłowskiego. Podczas 45-minutowego spotkania uczniowie mogli poznać tajniki pracy w radiu, dowiedzieli się w jaki sposób powstają materiały radiowe i jak wygląda praca dziennikarza. Chętnie też zadawali pytania dot. pracy dziennikarza, sposobów prowadzenia audycji na żywo, a także radzenia sobie z telefonami od „trudnych” słuchaczy. Pan Paweł chętnie udzielał odpowiedzi na pytania. Kulminacją spotkania było przygotowanie krótkiego nagrania w wykonaniu uczniów, co prezentują dołączone zdjęcia.  

  Na zakończenie szóstoklasiści otrzymali pamSpotkanie z dziennikarzem radia RMF FM - Obrazek 1iątkowe gadżety z logo radia.

 • Akcja POKAŻ SIEBIE!

  Przypominamy o akcji pt. „Pokaż siebie”. Naszym celem jest pokazanie uczniów naszej szkoły, którzy wyróżniają się szczególną pasją. Mamy już pierwszą zdolną uczennicę, o której piszemy poniżej.

  Jeśli masz ciekawe nietuzinkowe hobby, posiadasz szczególne zdolności lub przejawiasz talent w jakieś dziedzinie – POKAŻ SIEBIE!. Chętnie zaprezentujemy Twoją osobę i Twoje zainteresowania oraz uzdolnienia na stronie internetowej naszej szkoły.

  Osoby, które chciałyby opowiedzieć o sobie prosimy o zgłaszanie się do Mai Olech, Nikoli Konarzewskiej, Janka Rutkowskiego.

 • POKAŻ SIEBIE - Julita Mierzejewska

  Julita Mierzejewska jest uczennicą klasy 5c. Ta jedenastoletnia dziewczyna ma talent do gry na flecie poprzecznym, na którym gra dwa lata. W młodszych klasach grała na gitarze, ale już wtedy interesował ją flet poprzeczny. Julita uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie stara się rozwijać swoje umiejętności gry na tym instrumencie. Uczennica swoją grą już nie raz uświetniła uroczystości szkolne. Oprócz tego Julita może pochwalić się talentem plastycznym.

 • Zabawa karnawałowa

  W sobotę 13 stycznia 2018r., tak jak co roku na koniec I semestru, odbyła się szkolna zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział nasi uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Zabawę taneczną, urozmaiciły różne konkursy dla poszczególnych grup wiekowych. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Uczniowie bawili się w dwóch grupach: młodsi z klas 0-4 w godzinach 1000-1400, a starsi z klas 5-7 w godzinach 1500-2000.

  Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 • Co to jest fonoholizm?

  W czwartek 11 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole dr. Macieja Dębskiego, socjologa, wykładowcę Uniwersytetu Gdańskiego, założyciela i lidera Fundacji „Dbam o Mój Z@sięg”, pomysłodawcę ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy. W ramach realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego odbył się cykl spotkań dla uczniów klas piątych, szóstych, siódmych oraz nauczycieli i rodziców na temat „Nałogowe korzystanie z telefonu komórkowego. Szczegółowa charakterystyka fonoholizmu w Polsce”. Uzależnienie od nowoczesnych technologii wśród dzieci i młodzieży  jest zjawiskiem coraz częściej pojawiającym się w środowiskach rodzinnych i szkolnych. Stąd nasze zainteresowanie tematem. Każdy uczestnik spotkania otrzymał dwa plakaty „Symptomy fonoholizmu” oraz „24 sposoby codziennych rozwiązań”.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Trzecioklasiści w Bibliotece Pedagogicznej

  8 stycznia uczniowie klas 3c i 3d wraz z wychowawczyniami brali udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce.  Dzieci wysłuchały baśni pt.: „Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena opowiedzianej za pomocą japońskiego teatrzyku kamishibai. Rozmawiały na temat tego, że inny nie znaczy gorszy, a następnie wykonali prace plastyczne.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

  Dnia 9 grudnia 2017r. odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Dziewczęta naszej szkoły Iwona Tyszka VIa i Marta Tyszka Vc gościły w Szkole Podstawowej w Łęgu Starościńskim, zdobywając tam wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie. Opiekunem uczennic była Pani Beata Bednarczyk. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogłoszenia

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
  ul. Broniewskiego 17
  07-415 Olszewo-Borki
 • 29-761-31-77

Galeria zdjęć