Aktualności

 • Wycieczka klas VII

  W dniu 25 października 2017r. odbyła się wycieczka polonistyczno-historyczna do Łodzi. Uczesrniczyli w niej uczniowie klas VII z naszej szkoły. Wyjazd zorganizowały panie: Elżbieta Polkowska, Jolanta Leonarska-Smolnik, Beata Drozdowska i Bożena Kobylińska. Uczestnicy wycieczki zwiedzili: Muzeum Kinomatografii, Muzeum Włókiennictwa, Manufaktury, Pałac Izreala Poznańskiego, a w nim wystawy dotyczące życia i twórczości W. Reymonta, J. Tuwima, A. Rubinsteina. Uczniowie poszerzyli wiadomości o: Łodzi jako jednym z najbardziej uprzemysłowionych miast na ziemiach polskich XIXw., warunkach życia robotników i sytuacji materialnej fabrykantów w XIXw., manufakturze i fabryce - ich rozwoju, różnicach i podobieństwach. Obejrzeli zabytkowe pałace i kamienice skupione przy głównej najpiękniejszej arterii miasta - ulicy Piotrowskiej. Mieli możliwość zobaczenia maszyy parowej. Obserwowali także jej pracę. Poznali biografię znanych łódzkich przemysłowców, którzy przyczynili się do rozwoju miasta - Izraela Poznańskiego, Karola Scheiblera, Ludwika Grohmana. Poszerzyli również wiedzę o życiu i twórczości J. Tuwima, który urodził się i mieszkał w Łodzi, a także zdobyli dodatkowe ważne informacje o W. Reymoncie i jego utworze "Ziemia obiecana", której akacja dzieje się w tym mieście. Informacje zdobyte na wycieczce uczniowie wykorzystają na lekcjach języka polskiego i historii.

 • Apel z okazji Święta Niepodległości

  W przyszłym roku minie 100 lat od odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody tej rocznicy zainaugurowaliśmy w naszej szkole 08.11.2017 roku uroczystym apelem z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  Przez zawiłe losy historii naszego państwa i narodu prowadzili nas uczniowie klasy VII B, którzy przedstawili opowieść o zaborach i walczących z rusyfikacją i germanizacją Polakach oraz o bohaterach, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

  Uczennice klasy VIIa i VIIc ubarwiły przedstawienie pięknymi, patriotycznymi pieśniami.

 • List Rzecznika Praw Dziecka w związku z przypadającym 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

  Wielce Szanowni Państwo,


              20 listopada, już po raz czwarty, będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku.

              Tegoroczne, centralne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbędą się w Pile, która zwyciężyła w konkursie na miasto gospodarza. To stamtąd będę gorąco zachęcał do uważnego przyjrzenia się temu, w jaki sposób realizujemy prawa dziecka – do swoistego rachunku sumienia. Pamiętajmy, że prawa dziecka nie stoją w sprzeczności z prawami dorosłych i w żaden sposób ich nie ograniczają.

              Ukonstytuowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało przypomnieć o szczególnej roli Polski – inicjatora jej uchwalenia – w tworzeniu światowego systemu ochrony najmłodszych. Posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić będziemy o prawach dziecka, przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

              Debata na temat ochrony praw dziecka bardzo często toczy się głównie w kontekście przemocy – szczególnie tej w wychowaniu. Świadomość społeczna w zakresie szkodliwość jej stosowania z roku na rok wzrasta, a nowelizacje prawa w tym zakresie coraz lepiej chronią zdrowie i życie najmłodszych. Nie wyczerpuje to jednak całości zagadnienia – każde dziecko ma również wiele innych praw, m.in. nauki i rozwoju, czy odpoczynku, a realizacja każdego z nich nie może odbywać się kosztem drugiego. Szukajmy więc takich rozwiązań, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo.
              Wiem, że Piła to nie jedyne miasto, którego mieszkańcy będą świętować. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka jest znakomitą okazją do podejmowania projektów wpisujących się w dyskusję nie tylko o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach.

              Z mojego doświadczenia wynika, że dzieci, pytane o najważniejsze z przysługujących im praw, najczęściej wskazują na prawo do wyrażania własnego zdania, dlatego proszę, aby 20 listopada w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka, w trakcie lekcji, szkolnych akademii i debat, czy spotkań przemówiły dzieci, a dorośli uważnie wsłuchali się w ich głos.

  Z wyrazami szacunku
  Marek Michalak

 • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

  Dnia 31 października 2017 r. uczniowie klasy 2a i klasy 2b zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z częścią artystyczną dla nich wystąpili uczniowie z aktywu bibliotecznego klasy 6a i klasy 7b, prezentując inscenizację bajki pt. „Baśniowy ambaras”. Uczniowie po pomyślnym zaliczeniu zadań konkursowych, złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki i o nie dbać, a na pamiątkę otrzymali zakładki do książek. I wreszcie przyszedł czas na zapoznanie się ze zbiorami biblioteki szkolnej, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.

 • Spotkanie klas I - III z panią dietetyk

  W dniach 24 i 27 października 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III z panią dietetyk Mirosławą Nawłoką.

  Pani dietetyk szczegółowo omówiła wszystkie zasady racjonalnego żywienia oraz główne błędy żywieniowe prowadzące m. in. do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób. Uświadomiła dzieciom, że nauka to naprawdę ciężka praca, a sprawne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym,
  w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży – przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu.

  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zagadki dotyczące zdrowego odżywiania. Za swoje wypowiedzi byli nagradzani upominkami - zakładki do książek propagujące jedzenie warzyw i owoców. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli humorystyczny, ale jednocześnie bardzo pouczający filmik Pt. „Jak wyglądałyby zwierzęta, gdyby jadły Fast Food”.

  Dziękujemy pani dietetyk za cenne wskazówki dotyczące zasad zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu pomogą uczniom wyeliminować błędyw sposobie żywienia oraz zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, gdyż od tego w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Wycieczka klas VI

  W dniu 17 października 2017 roku klasy szóste naszej szkoły pojechały na wycieczkę polonistyczno-historyczną do Prania, Świętej Lipki, Reszla i Gierłoży. Zorganizowały ją panie: Elżbieta Polkowska, Jolanta Leonarska-Smolnik, Grażyna Kijek i Anna Jędrzejewska. Pierwsze kroki uczniowie skierowali do Leśniczówki Pranie, gdzie mieszkał i tworzył K. I. Gałczyński. Oglądali pamiątki, które pozostały po tym wielkim poecie. Mogli obejrzeć niektóre rękopisy jego utworów i zaobserwować ile pracy trzeba włożyć w to, aby powstał wiersz. W przyrodzie panowała cisza i spokój, podobnie jak wtedy, gdy miejsce to zamieszkiwane było przez poetę. Obok rozciągało się piękne jezioro, a nad nim unosiły się poranne mgły.

  Potem ruszyli do Świętej Lipki i zwiedzali sanktuarium maryjne - bazylikę pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowy i klasztorem. Jest to jeden z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Zwane jest rónież Częstochową północy. Wysłuchaliśmy tam także koncertu organowego muzyki barokowej. 

  Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do Reszla. Zwiedzili to zabytkowe miasteczko, lecz najważniejszym punktem stało się zwiedzanie Zamku - wieży widokowej i niedawno otwartych podziemi. 

  Ostatnim punktem wyprawy był "Wilczy Szaniec" w Gierłoży koło Kętrzyna. Głównym celem było zwiedzanie ruin kwatery głównej Adolfa Hitlera. Uczniowie dowiedzieli się tu o okolicznościach wybuchu II wojny światowej, dojścia do władzy Hitlera i jego wpływie na losy Europy w latach 40-tych XX wieku. Usłyszeli od pana przewodnika jak doszło do nieudanego zamachu na niego i jakie kary spotkały zamachowców i ich rodziny. Przepiękna pogoda, która towarzyszyła wyjazdowi pozwoliła dostrzec piękno i urok krajobrazu mazurskiego. Drzewa przybrały przeróżne barwy. Ubrały się w czerwień, zieleń różne odcienie żółci, pomarańczy, brązu. Oczom ukazywały się ogromne świerki i sosny, a także liczne jeziora z przejrzystą i lazurową wodą.

  Wycieczkę należy zaliczyć do udanych. Uczniowie pogłębili swoje wiadomości z różnych przedmiotów, a jednocześnie odpoczęli na łonie natury.

 • Wycieczka klas V

  W dniu 6 października 2017 roku uczniowie klas V naszej szkoły pojechali na wycieczkę historyczno-polonistyczną do Krośniewic, Łęczycy, Tumu i Oporowa. Wyjazd zorganizowali nauczyciele p. Elżbieta Polkowska, p. Jolanta Leonarska-Smolnik, p. Grażyna Kijek i p. Sebastian Załęski. Uczniowie zwiedzili: Muzeum Dunin Borkowskiego w Krośniewicach, Zamek w Łęczycy, Archikatedrę w Tumie i Zamek w Oporowie. W czasie wycieczki zostały zrealizowane następujące tematy z zakresu języka polskiego i historii, a także plastyki: Najstarsze zabytki piśmiennictwa w Polsce; Średniowieczne skryptorium – praca kopisty; Poznawanie zabytków architektury średniowiecznej. Cechy stylu romańskiego i gotyckiego; Historia powstania pierwszych zakonów na ziemiach polskich. Zasady reguły zakonnej. Życie w średniowiecznych zakonach; Bogate dekoracje dawnych ksiąg (benedyktyńska praca, tworzenie inicjału).

  Ponadto dzieci poznały wiele szczegółów z życia gen. Wł. Andersa, który urodził się w pobliżu Krośniewic i z tą miejscowości jest związany w sposób szczególny. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów legendy o diable Borucie, który był panem na łęczyckim zamku, opowiadane przez panią przewodnik.

  Wycieczka była bardzo wartościowa, wniosła wiele nowych informacji w życie każdego z jej uczestników. Będą mogli oni z nich korzystać w czasie lekcji języka polskiego, historii i plastyki.

 • Pamiętamy...

  Śp. Danuta Rydel  urodziła się 20 stycznia 1966r. Była nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i informatyki. Pracowała w Szkole Podstawowej w Myszyńcu, w Białusnym Lasku, a od 1998 w  Olszewie-Borkach. Od 2004 roku jako wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach. Zmarła 24 października 2016r.

  Mądrość, otwartość, dobre wychowanie naszych uczniów zawsze leżały Jej na sercu. Dobrze rozumiała swoje powołanie do pracy nad kształtowaniem rozumu i serca kolejnych pokoleń dzieci.  Była dla nas wzorem dobrego człowieka, który spokojnie przechodzi przez zgiełk i pośpiech życia, jakby zawsze pamiętał o potrzebie ciszy.

  Zawsze można było na Nią liczyć, nie mierzyła czasu, trudu, nie liczyła zysków.

  Pełniąc funkcję wicedyrektora szkoły organizowała całokształt pracy oddziałów edukacji wczesnoszkolnej, pedagoga, świetlicy i biblioteki szkolnej.  Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana przez dyrektora szkoły, wójta gminy. Za długoletnią służbę Prezydent Rzeczypospolitej uhonorował Danutę Rydel Srebrnym Medalem.

  24 października 2017roku, w pierwszą rocznicę śmierci Śp. Danuty Rydel będzie odprawiona Msza Święta w kościele parafialnym w Olszewie-Borkach o godzinie 1800.

   

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole 13 października 2017r. odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom pani dyrektor podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie w sprawy Szkoły, zaś przedstawiciele Rady Rodziców złożyli najgorętsze życzenia nauczycielom i dyrekcji. Samorząd Uczniowski do swoich życzeń dołączył słodki upominek dla każdego nauczyciela.

  Część artystyczną akademii przygotowała klasa 5b pod kierunkiem p. Anny Jędrzejewskiej, oprawą muzyczną zajął się  p. Mirosław Łyszkowski przygotowując do występu uczennice z klas 7b, 5c, 4d zaś p. Beata Bednarczyk przygotowała dekoracje wraz z uczennicami z koła plastycznego.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Program "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole"

  Szanowni Państwo,

  W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach „Programu w szkole” prosimy 
  o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.

  Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce 
  i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

  W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

  Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

  owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki

  warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki

  soki: owocowe, warzywne, mieszane

  W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45. 

  Produkty mleczne objęte programem to:

  mleko białe

  jogurt naturalny

  kefir naturalny

  serek twarogowy

  W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

  Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in. 
  do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

  Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

   

                                                                                                         Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

                                                                                        Departament Wspierania Konsumpcji

   

 • WIZYTA PRZEDSTAWICIELI URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO U UCZNIÓW KLAS I

  5 października uczniów klas I a, b, c wraz z wychowawczyniami odwiedzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego p. Marian Krupiński, p. Mirosław Augustyniak – radni Sejmiku Mazowieckiego oraz p.Mariusz Popielarz - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie dotyczyło akcji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

   Otworzyła je pani dyrektor Szkoły Podstawowej Jolanta Rostkowska, która po serdecznym powitaniu oddała głos panu Mirosławowi Augustyniakowi. Radny Sejmiku Mazowieckiego nie tylko zadawał pytania dzieciom, ale również tłumaczył i demonstrował, w jaki sposób mają poruszać się bezpiecznie po drodze. Zwracał szczególną uwagę, którą stroną drogi powinni chodzić, ale przede wszystkim, jakie elementy zwiększają ich bezpieczeństwo na drodze. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, odpowiadały na pytania, a nagrodą dla nich były odblaski, które przyrzekły, że będą nosić każdego dnia w drodze do szkoły. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, a prezenty, które otrzymały, sprawiły im ogromną radość. Chętnie i szybko  przypięły  je do swoich plecaków.

  Po spotkaniu, które odbyło się na sali gimnastycznej, uczniów każdej klasy odwiedzili też policjanci z Komendy Miejskiej w Ostrołęce, którzy również szczególną uwagę zwrócili na ich bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły i do domu, na terenie szkoły oraz poza nią.

  Słowa, które usłyszały w tym dniu na długo pozostaną w pamięci dzieci, a tym samym zwiększą ich bezpieczeństwo.

  Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii.

 • GRUPA "0" NA SPOTKANIU Z POLICJANTAMI

  Dnia 02.10.2017r grupę „0” odwiedzili policjanci z KMP w Ostrołęce dzielnicowi Tomasz Buturla i Ireneusz Siok. W trakcie spotkania przybliżyli przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, utrwalili numery alarmowe oraz przypomnieli, jak należy zachować się w kontaktach nieznajomymi. Dzieci z uwagą słuchały, ale też chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami i przeżyciami.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • SPORTOWY ZAWRÓT GŁOWY

  Dnia 27 września 2017r.  dzieci  z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnym Turnieju Drużyn pod hasłem „Sportowy zawrót głowy”, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie-Borkach. Przedszkolaki z grupy „0” wytrwale rywalizowały w wielu konkurencjach sportowych, by na koniec zająć II miejsce wśród pięciu drużyn biorących udział w turnieju. Zaciętym zmaganiom towarzyszyły emocje, ale też dobra zabawa, której zwieńczeniem było wręczenie pamiątkowych dyplomów, pucharów, medali i nagród rzeczowych.

  WIęcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

              W dniu 29 września po raz drugi w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i trochę niecodzienny sposób. Uczniowie mieli okazję nadrobienia powakacyjnych„tabliczkowych” zaległości, natomiast dorośli mogli dać przykład prezentując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

  W przeddzień wydarzenia uczniowie klas szóstych i siódmych pisali egzamin z tabliczki mnożenia. Najlepsi z nich stali się jednodniowymi egzaminatorami. Patrole Egzaminacyjne zaopatrzone w losy, przepytywały starszych kolegów oraz dorosłych. Zadaniem egzaminowanych było wylosować zestaw składający się z pięciu przykładów i udzielić poprawnej odpowiedzi w ciągu 30 sekund. Kto zdał pomyślnie egzamin otrzymywał znaczek Experta Tabliczki Mnożenia.

  Egzaminy przeprowadzone przez Patrole Egzaminacyjne na ulicy, w Urzędzie Gminy oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej wywołały wiele emocji.

  Przygotowując się do ŚDTM nauczyciele matematyki ogłosili konkurs plastyczno – matematyczny pod hasłem „Tabliczka mnożenia bez tajemnic”.

  Prace uczniów były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych IV-V oraz VI-VII.

  Laureaci kategorii IV-V: Filip Techmański kl IVc, Julia Korczakowska kl Vc, Marta Tyszka kl Vc. Wyróżnieni: Martyna Białobrzewska kl IVd, Zuzanna Zalewska kl IVc.

  Laureaci kategorii VI – VII: Maja Olech kl VIc, Magdalena Opęchowska kl VIIc, Iwona Tyszka kl VIa.

  Koordynatorami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia byli nauczyciele matematyki.

  Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w galerii.

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  We wtorek 26 września 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach Europejskich. Głównym założeniem, tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy, oraz motywowanie do nauki języków obcych. Motywem przewodnim tegorocznego święta była prezentacja mniej znanych krajów Europy takich jak Rumunia, Estonia, Malta, Gruzja, Cypr i Łotwa. Każda klasa zaprezentowała inny kraj. Przedstawiciele klas piątych i szóstych dokonały losowania w celu wyboru kraju dla swojej klasy.

  Uczniowie przygotowali podstawowe słownictwo w danym języku, muzykę, fotografie z najciekawszymi miejscami do zwiedzania oraz tradycyjne potrawy. Ciekawym elementem było malowanie twarzy przedstawiające flagę danego kraju. Uczniowie także mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizach. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali prezentacje i doskonale się bawili.

  Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

  Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

 • PRZEŁAJEM PRZEZ PRZYSTAŃ 2017

  Mocną ekipą (15 dziewcząt i 17 chłopców) wybraliśmy się 10 września do Przystani, aby wziąć udział w biegach przełajowych. Kolejna impreza biegowa pokazała, że jesteśmy gotowi do startów w zawodach zaplanowanych na sportowy rok szkolny 2017/2018. W biegu dziewcząt (kategoria wiekowa 2004-2006) pierwsze miejsce zajęła Kinga Załęska, a trzecia była Izabela Roicka. Chłopcy zajęli całe podium: I miejsce - Marcin Rawa, II miejsce - Artur Kosakowski, III miejsce - Adrian Kosakowski. Olbrzymie gratulacje dla wszystkich startujących zawodników i zawodniczek. Teraz z niecierpliwością czekamy na występy naszych reprezentantów w zawodach organizowanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Życzymy powodzenia. BORKI MISTRZ.

 • JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE LELIS 2017

  Jak co roku na początku sezonu wybraliśmy się do gościnnego Lelisa, aby sprawdzić naszą formę po wakacjach. O randze zawodów świadczy fakt, iż nad zawodami patronat objęli Wójt Gminy Lelis, Starosta Powiatu Ostrołęckiego i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Start w Jesiennych Biegach Przełajowych pokazał, że "jest moc" i ze spokojem możemy oczekiwać na następne zawody. Oto wyniki:

  Dziewczęta rocznik 2008

  Julia Żebrowska IX miejsce

  Dziewczęta rocznik 2007

  Maja Wołosz III miejsce

  Kinga Kossakowska XVIII miejsce

  Natalia Bacławska XXI miejsce

  Weronika Żebrowska XII miejsce

  Dziewczęta rocznik 2006

  Izabela Roicka III miejsce

  Magdalena Grzymała V miejsce

  Julia Stepnowska VII miejsce

  Patrycja Marcińczyk XI miejsce

  Patrycja Leszczyńska XIIImiejsce

  Dziewczęta rocznik 2005

  Sandra Wiśniewska VIII miejsce

  Aleksandra Witkowska XII miejsce

  Patrycja Żarnoch XIII miejsce

  Dziewczęta rocznik 2004

  Emilia Witkowska II miejsce

  Chłopcy rocznik 2008

  Jakub Leszczyński VI miejsce

  Kacper Kubasiński VII

  Chłopcy rocznik 2007

  Artur Mrozek VII miejsce

  Chłopcy rocznik 2006

  Jakub Wasyk I miejsce

  Tomasz Kraśniewski II miejsce

  Paweł Goździewski III miejsce

  Jakub Berkowski VII miejsce

  Arkadiusz Sęk XI miejsce

  Krzysztof Szczepaniak XIV miejsce

  Jan Czarkowski XVI miejsce

  Kacper Jaskólski XVII miejsce

  Chłopcy rocznik 2005

  Marcin Rawa I miejsce

  Artur Kosakowski II miejsce

  Adrian Kosakowski III miejsce

  Kacper Budziłek XII miejsce

  Chłopcy rocznik 2004

  Adrian Załęski IV miejsce

  Karol Drężewski V miejsce

  Karol Kaczyński VI miejsce

  Łącznie zdobyliśmy 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale. GRATULACJE. BORKI GÓRĄ.

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  ... i znów nadszedł czas wytężonej pracy. Po długich wakacjach, jak co roku, powitaliśmy nowy rok szkolny w powiększonym gronie. To pierwszy rok funkcjonowania ośmioletniej szkoły. Miło nam w naszych progach powitać nowych nauczycieli, ale też i nowych uczniów - pierwszoklasistów. Życzym Wam abyście w naszej szkole czuli się jak w domu, życzymy Wam jak najwięcej sukcesów i jak najmniej porażek.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości w naszej galerii.

 • List Rzecznika Praw Dziecka

  Zapraszamy do zapozanania się z listem Rzecznika Praw Dziecka skierowanym do uczniów

  z okazji nowego roku szkolnego:

  list_rzecznika_z_okazji_rozpoczecia_roku_szkolnego.pdf

 • List Minister Edukacji Narodowej

  Szanowni Państwo, 
  Dyrektorzy Szkół, 
  Nauczyciele, 
  Rodzice i Uczniowie,

  przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy. 1 września br. rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji, które były oczekiwane zarówno przez rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, jak i samorządowców.

  W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, w którym informuję o najważniejszych zmianach związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

  Jednocześnie dziękuję całemu środowisku polskiej oświaty za trud wkładany w niezwykle odpowiedzialny proces uczenia i wychowania. Państwa wiedza i zaangażowanie mają nieoceniony wpływ na rozwój młodego pokolenia. Dzięki codziennym wysiłkom uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, ale mogą także doskonalić swoje talenty. Rozwijając ich pasje i zainteresowania, wpływają Państwo na osobowość i charakter młodych ludzi, a to najważniejsze w pracy nauczyciela.  

  Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

  tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,

  tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,

  tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

  Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl 

  Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym 2017/2018.

  Z poważaniem

  Anna Zalewska
  Minister Edukacji Narodowej 

  List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Dyrektorow.docx

Ogłoszenia

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
  ul. Broniewskiego 17
  07-415 Olszewo-Borki
 • 29-761-31-77

Galeria zdjęć