• Dzień Ziemi – wspólne sadzenie krzewów

• 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadomienie społeczeństwu, jak ważne dla ekosystemu są działania człowieka. Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło go zabraknąć. Święto to jest wspaniałą okazją, by podjąć każdy temat dotyczący działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia. Warto wykonać choćby drobny gest, który może zapoczątkować dużą zmianę. Jedną z możliwości jest sadzenie drzew i krzewów które produkują tlen i chronią przed zanieczyszczaniem powietrza i właśnie taki drobny gest 22 kwietnia wykonali uczniowie naszej szkoły.

• Wyjazd do Multicentrum

• 23 kwietnia uczniowie klas 7b, 7c mogli rozwijać swoje umiejętności na zajęciach w Multicentrum w Ostrołęce. Multirobotyka to skomputeryzowane środowisko do nauki, które łączy procesy rozwiązywania problemów, budowania modeli mechanicznych (z elementami plastikowymi) i ich sterowania za pomocą oprogramowania. Zajęcia multi-robotics zachęcają do logicznego myślenia w różnych dziedzinach technologii.

• Relacja z wycieczki klas 4 w do Warszawy w dniu 17 kwietnia 2024r.

• To był dzień pełen wrażeń. Uczniowie klas 4 naszej szkoły wyruszyli w dniu 17 kwietnia do Warszawy. Pomimo smutnej pogody było wesoło i radośnie. Naszą podróż rozpoczęliśmy od kosmicznej przygody z gwiazdami w Planetarium Niebo Kopernika – planetarium będące częścią Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Obejrzeliśmy seans „Voyager: Niekończąca się podróż” To podróż w najdalszą misję kosmiczną w historii ludzkości. Wystrzelone w 1977 roku bliźniacze sondy kosmiczne Voyager 1 i Voyager 2 rozpoczęły swój lot, aby odkryć sekrety najdalszych planet w naszym Układzie Słonecznym. To niesamowite doświadczenie wywarło na nas ogromne wrażenie.

Ale my nie mieliśmy dosyć. W szybkim tempie przejechaliśmy do Muzeum Be Happy.          W owym  Muzeum Szczęścia znajdziecie wiele rzeczy kojarzonych z dzieciństwem: kolorowe pokoje ze świecącymi elementami, różowa budka telefoniczna, ogromny czerwony pies, karuzela oraz wiele, wiele innych ciekawych pomieszczeń. Dużo radości będą mieli tu wszyscy, którzy lubią dobra zabawę, słodycze i zwariowane zdjęcia, które podbiją portale społecznościowe.

Kolejnym elementem naszego wyjazdu oraz długo oczekiwanym był pobyt w Stacji Grawitacji. Centrum rozrywki ze ścianami wspinaczkowymi wewnątrz budynku, wielkimi trampolinami i linowymi torami przeszkód. Popatrzcie na zdjęcia. Mówią same za siebie.

Posiłek  w McDonald’s to ostatnia pozycja w naszej wycieczce. Po obfitej obiadokolacji wyruszyliśmy w drogę powrotną.

• Wyróżnienie uczennicy naszej szkoły w konkursie Miejsce Urodzenia

• 10 kwietnia 2024r. uczennica  Nikola Pieńkos brała udział w XXXXII Ostrołęckim Konkursie Recytatorskim MIEJSCE URODZENIA organizowanym przez Klub „Oczko”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.
            Uczennica  kl.8B Nikola Pieńkos została wyróżniona w tej edycji konkursu na etapie rejonowym.
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Kinga Orzechowska została finalistką Konkursu Języka Polskiego

• Po długich oczekiwaniach na wyniki konkursu możemy już oficjalnie poinformować, że nasza uczennica Kinga Orzechowska z klasy 8a uzyskała tytuł finalistki Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie. Kinga, przygotowując się do konkursu pod kierunkiem p. Anny Jędrzejewskiej, musiała przebrnąć przez kolejne etapy - począwszy od szkolnego, poprzez rejonowy, aż do etapu wojewódzkiego, podczas którego uczennica zaprezentowała na tyle bogate i wykraczające ponad podstawę programową wiadomości oraz umiejętności z języka polskiego, że przyznany został jej tytuł finalistki. Kinga znalazła się w gronie 48 najlepszych uczniów w województwie mazowieckim.

Gratulujemy sukcesu!

• Szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszy WIELKANOCNY KOSZYCZEK

• Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VII. Odbył się w dwóch kategoriach:

• klasy I-III,
            • klasy IV-VII.

Celami konkursu były:
            - prezentacja koszyczka wielkanocnego jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
            - rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży;
            - zaprezentowanie swoich możliwości twórczych przez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.

Prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Komisje konkursowe obu kategorii wyłoniły laureatów biorąc pod uwagę regulamin konkursu.
            Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I-III:

Kacper Wilczyński kl. VIIa
            Adam Malinowski kl. Va
            Lena Zalewka kl. Va

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizatorzy konkursu:
              -Anna Kwiatkowska
            -Monika Mroczkowska
            -Iwona Białobrzewska
            -ks. Karol Nerwiński

• Wygrana w konkursie "Kulturalny Przekładaniec"

• 9 kwietnia 2024r. czworo uczniów klas ósmych naszej szkoły wzięło udział w 6. Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Humanistycznej KULTURALNY PRZEKŁADANIEC. Konkurs został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Ostrołęce i wzięło w nim udział prawie 40 uczestników ze szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Miło nam jest poinformować, że nasza uczennica Kinga Orzechowska z klasy 8a zajęła I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały p. Bogumiła Piliszek i p. Anna Jędrzejewska.

Ciekawym akcentem konkursu było spotkanie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego II LO, którzy opowiedzieli ósmoklasistom, jak wygląda edukacja w ich szkole oraz zachęcali do wstąpienia w mury lI Liceum Ogólnokształcącego.