• Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.n. „Młodzież zapobiega pożarom”

• W dniu 27 lutego 2024r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.n. „Młodzież zapobiega pożarom”. Przewodniczącym Komisji Konkursowej był pan Dariusz Kossakowski – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przystani, Szkoły Podstawowej w Antoniach i Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów z  klasy 8B – opiekun pan Dariusz Drozdowski.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

1. Przemysław Orzoł – SP Antonie I miejsce
            2. Stanisław Muszyński – SP Olszewo-Borki  – II miejsce
            3. Kornel Skorubski – SP Antonie – III miejsce
            4. Bartosz Struniewski – SP Olszewo-Borki - IV miejsce
            5. Jakub Chełstowski – SP Przystań – udział
            6. Aleksander Kłos – SP Przystań – udział

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Gmina Olszewo-Borki. Dodatkowo za zajęcie I i II miejsca Wójt Gminy Pani Aneta Katarzyna Larent ufundowała nagrodę pieniężną w wysokości 300 złotych.

• V Edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Czas Żołnierzy Wyklętych"

• 14 lutego 2024 roku odbyła się w naszej szkole V Edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Czas Żołnierzy Wyklętych". W konkursie wzięli udział uczniowie z trzech szkół z gminy Olszewo-Borki.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

I miejsce - Błażej Karczewski S.P. w Grabówku

I miejsce ex aequo - Jakub Chełstowski S.P. w Przystani

II miejsce - Julian Bączek S.P. w Przystani

III miejsce Cezary Żebrowski S.P. w Olszewie - Borkach.

Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu  w Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" , który zorganizowany zostanie w naszej szkole, dnia 4 marca 2024r.

Gratulacje i podziękowania dla uczestników i ich opiekunów.

• X edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Valentine Song”

• 13 lutego 2024r. uczennice klas 7 - Klaudia Bednarczyk (kl.7a) i Antonina Wilczewska (kl.7b) wzięły udział w X edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Valentine Song” zorganizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce.

Do zmagań wokalno-językowych przystąpili uczniowie klas 6-8 z powiatu ostrołęckiego. Komisja doceniła repertuar, poprawność językową, wymowę, interpretację, walory głosowe, muzykalność a także poczucie rytmu i ogólny wyraz artystyczny wszystkich uczestników konkursu. W ręce uczennicy naszej szkoły - Klaudii Bednarczyk trafiła wartościowa nagroda za zajęcie 3 miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIE Z POEZJĄ"

• Dnia  8 lutego  2024 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją". Uczestnicy mieli za zadanie przygotować do recytacji utwory Władysława Broniewskiego.

Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: klasy 0 – III, klasy IV – V, klasy VI – VIII.

Uczestników oceniła komisja w składzie:

- pani Alicja Karwowska - nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Olszewie – Borkach,

- pani Grażyna Kijek - nauczycielka języka polskiego w SP w Olszewie – Borkach,

- pani Sylwia Laska- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie – Borkach.

Wyniki prezentują się następująco:

Grupa wiekowa: kl. 1 – 3
            I miejsce Kwiatkowska Zofia kl. 2 SP Olszewo – Borki

II miejsce Stepnowska Lena kl. 3 SP Olszewo – Borki
            III miejsce Świderski Gabriel 3 S
            P Grabówek
                               Rusnak Marta  kl.1 SP Olszewo – Borki
                                Brzozowska Zuzanna kl. 1 SP Olszewo – Borki

Wyróżnienie: Szymołon Jacek kl.1 SP Olszewo – Borki, Cis Maja kl. 1 SP Antonie, Peła Zofia

Grupa wiekowa: kl. 4 - 5
            I miejsce Grochocka Aurelia kl. 4 SP Olszewo – Borki
            II miejsce Brzozowska Lena kl. 4 SP Olszewo – Borki