Aktualności

          • Akademia Lubella

          • W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła brała udział w programie edukacyjny "Akademia Lubella".

            Cele programu:

            • Edukacja młodzieży na temat zasad prawidłowego żywienia i zróżnicowania produktów w codziennej diecie.
            • Uświadomienie uczniom szkół podstawowych, jak ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia w kontekście kształtowania właściwych nawyków żywieniowych na przyszłość.
            • Edukacja młodzieży na temat przeciwdziałania marnowanie żywności, poznanie metod zapobiegania temu problemowi.
            • Zachęcanie młodych ludzi do samodzielnego przyrządzania posiłków, do gotowania i spędzania czasu przy stole z najbliższymi.
            • Budowanie wśród nauczycieli szkół podstawowych świadomości roli uczenia przez doświadczenie, w kształtowaniu wiedzy i podstaw dzieci dotyczących właściwego odżywiania się.
            • Wspieranie nauczycieli w edukowaniu uczniów o właściwym stylu życia poprzez dostarczenie im ciekawych, wysokiej jakości materiałów edukacyjnych i narzędzi do prowadzenia zajęć.

            W związku z udziałem w programie nauczycielka biologii i chemii - pani Joanna Drzazga przeprowadziła lekcje w klasach 6-8 na temat: Zero waste i niemarnowanie żywności.

            • Gotowanie i odżywianie.
            • Domowa restauracja.

            Uczniowie poszczególnych klas wykazali się dużą aktywnością podczas lekcji. Dostrzegają potrzebę realizacji takich treści na zajęciach w przyszłości Zajęcia były ciekawe. Wszystkim zaangażowanym uczniom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, dzielenie się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami oraz przepisami na dobre, zdrowe jedzenie i życie. Pozdrawiamy

          • Udział naszej szkoły w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie”.

          • Nasi najmłodsci czytelnicy z klas 1-3 z dużym zaangażowaniem czytali swoje ulubione lektury, książki przygodowe, opowiadania oraz inne interesujące pozycje literackie. Wszystko to, odbyło się na świeżym powietrzu, w miłej i sprzyjającej relaksowi atmosferze. Wspólne czytanie było okazją nie tylko do kontaktu z książką, ale również do dzielenia się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami z koleżankami i kolegami.

            Akcja „Czytanie na polanie” ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie nawyku sięgania po książki oraz pokazanie, że czytanie może być ciekawą i przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!

            #czytanienapolanie2026 #czytanienapolaniemapa

          • Klasa 2d aktywnie spędza czas

          • Klasa 2d aktywnie spędza ostatnie dni przed rozpoczęciem wakacji. Uczniowie wraz z wychowawcą p. M. Żebrowską wybrali się na kort tenisowy, by doskonalić i rozwijać swoje umiejętności sportowe. Oprócz tenisa uczniowie z zapałem trenowali dyscypliny takie jak: badminton i koszykówka, a także skorzystali z aktywności na placu zabaw znajdującym się w pobliżu. Wspólna gra i zabawa była doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego. 

          • Piknik klasy 1d

          • Klasa 1d spędziła miło czas na świeżym powietrzu. Zorganizowaliśmy piknik, podczas którego dzieci samodzielnie przygotowywały kolorowe owocowe szaszłyki. Nie zabrakło również aktywności sportowych – graliśmy w piłkę nożną oraz spędzaliśmy czas przy grach planszowych. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji i odpoczynku. Ten dzień upłynął nam w radosnej atmosferze 

          • Podsumowanie konkursu „Żyj zdrowo”

          • Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole miał miejsce profilaktyczny konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas młodszych „Żyj zdrowo”. Była to wspólna inicjatywa wychowawców klas I-III realizujących program edukacyjny Sanepidu „#Żyj Dobrze” oraz pedagoga specjalnego i psychologa szkolnego, której celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych. Spośród autorów ciekawych i pomysłowych prac komisja wyłoniła następujących laureatów, którzy zostaną nagrodzeni w przyszłym tygodniu:

            I miejsce:

            Lucia Białobrzewska kl. 1d

            Łucja Stepnowska kl. 2a

            Maja Tyszka kl. 3c

            II miejsce:

            Maja Przychodzeń kl. 1d

            Blanka Dawid kl. 2b

            Apolonia Drzyzguła kl. 2c

            Miłosz Pędzich kl. 3c

            Marta Rusnak kl. 3a

            III miejsce:

            Agata Pieńkos kl. 2a

            Hanna Pieśko kl. 2d

            Maja Szydlik kl. 3a

            Aleksander Młynarczyk kl. 3b

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

             

             

          • Klasowe ognisko integracyjne

          • Dzień 18 czerwca 2026 roku to czas wyjątkowej integracji i radości. Uczniowie klasy 2a, w towarzystwie swoich opiekunów oraz niezastąpionych Rodziców, spotkali się na wspólnym ognisku.

            Atmosfera była niezwykle serdeczna, a czas wypełniły liczne aktywności. Główną atrakcją – oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku – była wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Uczniowie z wielką energią uczestniczyli w grach ruchowych; boisko tętniło życiem dzięki piłkom, ringo, badmintonowi oraz skakankom. Na tych, którzy szukali chwili wytchnienia w cieniu drzew, czekały kocyki, karty, gry planszowe oraz książki, w których wspólnie odkrywaliśmy fascynujące historie.

            O podniebienia uczestników zadbali nasi Rodzice, przygotowując prawdziwą ucztę: pyszne domowe ciasta, ciasteczka oraz świeże owoce, które znikały w mgnieniu oka.

            Ten wspólnie spędzony czas był wspaniałą okazją do zacieśnienia więzi i naładowania baterii w miłym towarzystwie.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Klasy III w Olsztynie

          • "W dniu 9 czerwca 2026 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły odbyli wycieczkę całodniową do Olsztyna. Wyjazd rozpoczął się o godzinie 8.00. Radosna podróż trwała ponad dwie godziny. W czasie jazdy uczniowie podziwiali nowe krajobrazy i mazurskie jeziora. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy realizację programu. Pierwszą atrakcją był pobyt, zwiedzanie i doświadczenia w Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera. Następnie udaliśmy się do Zamku Kapituły Warmińskiej, gdzie zwiedziliśmy dawne mieszkanie Mikołaja Kopernika, poznaliśmy historię regionu i obejrzeliśmy tablicę astronomiczną jego autorstwa. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach plastycznych pod hasłem Mały odkrywca w olsztyńskim zamku, podczas których stworzyli indywidualne prace dotyczące badań astronomicznych Mikołaja Kopernika

            Potem była przerwa na obiad, lody i krótki odpoczynek w jednej z lokalnych restauracji na Starówce

            Po posiłku rozpoczęliśmy spacer po urokliwym Rynku, podziwiając zabytkowe kamienice, Bramę Górną oraz układ dawnych murów obronnych. Zrelaksowaliśmy się na świeżym powietrzu, spacerując, kupując pamiątki i podziwiając widok na zamek.

            Wycieczkę do Olsztyna uważamy za niezwykle udaną. Zrealizowaliśmy w pełni założony plan, łącząc naukę z przyjemnością i integracją zespołu."

          • Dzień z życia Indianina

          • 17 czerwca 2026r. klasa 2b uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Ośrodka Wypoczynkowego w Rybakach. Dzieci wzięły udział w programie „Dzień z życia Indianina”, podczas którego uczestniczyły w integracyjnych zabawach terenowych, takich jak wyścigi, podchody „Śladami ludzi białych” oraz poszukiwanie złota. Uczniowie wykonywali także ozdoby indiańskie, pokonywali liniowy tor przeszkód i brali udział w wielu innych atrakcyjnych zabawach. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Był to niezwykle udany dzień, pełen radości, integracji i niezapomnianych wrażeń.

          • KLASA 5B NAJBARDZIEJ SOLIDARNĄ KLASĄ W SZKOLE!

          • Mamy to!

            Konkurs organizowany przez nasz Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2025/2026 dobiegł końca, a wyjątkowy tytuł trafia w ręce uczniów, którzy udowodnili, czym jest prawdziwa drużyna! 
            Oficjalnie ogłaszamy, że tytuł „Najbardziej Solidarnej Klasy” w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego zdobywa... KLASA 5B! 

            Uczniowie klasy 5b odebrali pamiątkowy dyplom wraz z nagrodą 200 zł ufundowaną przez Biuro Podróży Gabriella Travel. Gratulujemy wyjątkowej postawy, wzajemnego wsparcia, koleżeństwa oraz udowodnienia, że prawdziwa siła tkwi w zespole.

            Jak pisała Helen Keller: „Samotnie możemy zrobić tak niewiele; razem możemy zrobić tak wiele.” Klasa 5b pokazała nam to w praktyce w tym roku szkolnym!
            Gratulujemy wychowawcy oraz wszystkim uczniom klasy 5b! Jesteśmy z Was ogromnie dumni! 🎉🥳
            Samorząd Uczniowski
             

          • Święto Demokracji w Naszej Szkole! Wyniki Wyborów do Samorządu Uczniowskiego

          • Za nami dzień pełen emocji, zdrowej rywalizacji i prawdziwej lekcji obywatelskiej. 15 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia.

            Uczniowie klas 5–8 tłumnie ruszyli do urn, aby oddać głos na swoich faworytów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała powołana Komisja Wyborcza, która po zamknięciu lokalu wyborczego skrupulatnie podliczyła wszystkie głosy.

             

            Wyborcza Frekwencja – Klasy 5-8 na Medal!

            Frekwencja pokazała, że losy szkoły nie są Wam obojętne! Wspólnie osiągnęliśmy wynik 73%. Łącznie wydano 173 karty do głosowania:

            • Klasy 5: 49 uczniów
            • Klasy 6: 44 uczniów
            • Klasy 7: 32 uczniów
            • Klasy 8: 48 uczniów

            Komisja odnotowała 158 głosów ważnych oraz 15 głosów nieważnych.

             

            Poznajcie Nowe Władze Szkolne na Rok 2026/2027!

            Na podstawie największej liczby zdobytych głosów, oficjalny skład nowego zarządu prezentuje się następująco:

            • Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Jędrzejczyk
            • Zastępca Przewodniczącej: Lena Brzozowska
            • Rzecznik Praw Ucznia: Mikołaj Rynkowski

             

            Podziękowania i Gratulacje

            Całe wybory przebiegły w doskonałej atmosferze, zgodnie z regulaminem, w duchu fair play i wzajemnego szacunku. Nie odnotowano żadnych incydentów.

            Ogromne podziękowania należą się Szkolnej Komisji Wyborczej w składzie: Patrycja Zielonka, Olga Sęk oraz Dawid Gołaś za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie całego procesu.

            Nowo wybranym przedstawicielom serdecznie gratulujemy! Życzymy Wam niesłabnącego zapału, świetnych pomysłów oraz owocnej pracy na rzecz całej społeczności naszej szkoły w nowym roku szkolnym!

          • MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!!!

          • Od wielu lat nasi uczniowie biorą udział w zmaganiach turniejowych i konkursach matematycznych. Jednym z nich jest cieszący się renomą Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Nietypowe zadania konkursowe, o wysokim stopniu trudności są nie lada wyzwaniem dla każdego, kto zechce się z nimi zmierzyć. Tym bardziej cieszą świetne wyniki.

            Z dumą informujemy, że w tym prestiżowym konkursie uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie lokaty.

            Najlepsze wyniki otrzymali:

             

            🏅MAJA CHOROMAŃSKA – klasa 2a  (wyróżnienie w kategorii Żaczek)

            🏅 ZUZANNA BRZOZOWSKA – klasa 3b  (wyróżnienie w kategorii Maluch)

            🏅 FABIAN RUPIŃSKI - klasa 7b (wyróżnienie w kategorii Kadet)

            🏅 RYNKOWSKI MIKOŁAJ – klasa 7b  (wyróżnienie w kategorii Kadet)

             

            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów, niesłabnącej radości z odkrywania tajników Matematyki oraz zapału do rozwiązywania kolejnych logicznych wyzwań! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział  w konkursie. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Brawo!

          • System ORDEA

          • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz postulatom Rady Rodziców, wprowadzamy elektroniczny system ORDEA do zamawiania, odwoływania posiłków oraz dokonywania płatności za obiady.

            W celu ułatwienia Państwu korzystania z systemu informujemy, że:-7 maja w godzinach 15:00-17:00 w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach będą dostępni pracownicy szkoły na świetlicy w budynku D (ul. Dojazdowa), aby pomóc w rejestracji i obsłudze aplikacji oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.- Okres przejściowy obejmuje miesiące czerwiec oraz wrzesień 2026r.- w tym czasie możliwe będą zarówno płatności gotówkowe, jak i bezgotówkowe.- Po tym okresie obowiązywać będą wyłącznie płatności bezgotówkowe.

            Zależy nam, aby wszyscy uczniowie klas I-VII zostali zarejestrowani w systemie w maju, co usprawni organizację żywienia w szkole.

            Obsługa systemu jest bardzo prosta i intuicyjna - wierzymy, że większości z Państwa rejestracja zajmie dosłownie kilka minut i bez problemu poradzą sobie Państwo samodzielnie.Liczymy na Państwa współpracę.

            Z wyrazami szacunku

            Małgorzata Aneta Borowska

            regulamin stołówki

            INSTRUKCJA

             

          • Klasa 1b w Multicentrum – nauka przez doświadczenie

          • Dnia 10 czerwca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe do Multicentrum w Ostrołęce, gdzie wzięli udział w kreatywnych zajęciach edukacyjnych z zakresu robotyki oraz tworzenia muzyki.

            Podczas warsztatów z robotyki uczniowie mieli okazję poznać podstawy programowania i konstruowania prostych modeli. Pracując w parach, rozwijali logiczne myślenie, ćwiczyli współpracę oraz przekonali się, jak w praktyce wykorzystuje się nowoczesne technologie.

            Drugą część wizyty stanowiły zajęcia muzyczne, podczas których uczestnicy eksperymentowali z dźwiękiem i tworzyli własne kompozycje przy użyciu narzędzi multimedialnych. Była to doskonała okazja do rozwijania kreatywności i odkrywania nowych sposobów wyrażania swoich pomysłów.

            Wyjazd do Ostrołęki dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i pokazał, że nauka może być inspirującą przygodą, łączącą wiedzę, zabawę i twórcze działanie.

          • Sukces czwartoklasistki w finale konkursu „Kurpie Zielone w literaturze”!

          • Z ogromną radością i dumą spieszymy donieść o kolejnym, pięknym sukcesie reprezentantki naszej szkoły! Liwia Żebrowska zdobyła wyróżnienie w finale XLIII Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych!

            Finałowe zmagania odbyły się 2 czerwca 2026 roku w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu. Do ścisłego finału zakwalifikowało się zaledwie 36 najlepszych uczniów z klas I–IV szkół podstawowych, reprezentujących aż cztery powiaty z trzech różnych województw (ostrołęcki, szczycieński, kolneński i łomżyński). Konkurencja była więc ogromna, a poziom artystyczny niezwykle wysoki. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Liwia Żebrowska z 4a oraz Natalia Żerańska z 1a

            Nasze reprezentantki wystartowały w w dwóch różnych kategoriach - wiersz o Ziemi Kurpiowskiej i gadki kurpiowska, w których zaprezentowało się 36 wybitnych młodych wykonawców. Swoim talentem, autentycznością i piękną prezentacją Liwia ujęła Komisję Konkursową, która postanowiła nagrodzić jej występ wyróżnieniem.

            Liwii serdecznie gratulujemy tak wspaniałego sukcesu i dziękujemy za piękne reprezentowanie Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach! Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów i rodziców za pomoc w przygotowaniu do konkursu. A Natalii życzymy sukcesów na scenie i rozwijania swojej pasji! Brawo!

          • Wiosenne zmiany na szkolnym placu!

          • Nadeszła prawdziwie wiosenna aura, a słoneczna pogoda aż zaprasza do spędzania przerw na świeżym powietrzu. Mamy dla Was doskonałą wiadomość – specjalnie z myślą o Waszym komforcie i odpoczynku postanowiliśmy odmienić przestrzeń wokół naszej szkoły!

            Chcemy, aby szkolny plac był miejscem, w którym możecie złapać oddech między lekcjami w przyjemnym i estetycznym otoczeniu.

            Co się zmieniło?

            • Odnowione strefy relaksu: Nasze szkolne ławeczki przeszły gruntowny remont i są gotowe na przyjęcie amatorów rozmów na świeżym powietrzu.
            • Więcej zieleni: Na placu pojawiły się nowe, estetyczne donice, a w nich świeże, piękne nasadzenia, które dodają koloru całemu otoczeniu.

            Dbajmy o nasze wspólne dobro

            Te zmiany powstały z myślą o Was. Zwracamy się z ogromną prośbą do całej społeczności szkolnej: dbajmy o te nowe elementy tak, aby służyły nam wszystkim jak najdłużej w nienaruszonym stanie. Szanujmy zieleń i wspólną przestrzeń!

            Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

            Pamiętajcie, że Wasze bezpieczeństwo podczas przerw to nasz absolutny priorytet. Nowe donice z roślinami pełnią nie tylko funkcję ozdobną – zostały ustawione tak, aby wyznaczać bezpieczną granicę placu.

            Bardzo prosimy, abyście nie wybiegali poza linię donic, ponieważ bezpośrednio za nimi znajduje się ulica. Dbajcie o siebie nawzajem i spędzajcie czas bezpiecznie!

            Życzymy Wam samych udanych, słonecznych i bezpiecznych przerw!

          • II LETNIA OLIMPIADA MŁODYCH MISTRZÓW ZA NAMI

          • „Najpiękniejszym dźwiękiem dla nauczyciela jest szczery uśmiech dziecka”

            I właśnie ten uśmiech był najważniejszym elementem wyjątkowej atmosfery podczas naszej II Letniej Olimpiady Młodych Mistrzów .

            Pogoda przez większość dnia była wręcz wymarzona i sprzyjała wspólnej zabawie. Co ciekawe, dopiero gdy dzieci bezpiecznie wsiadły do autobusu, rozpętała się prawdziwa ulewa. To znak, że szczęście było dziś po naszej stronie.

            Ogromne podziękowania kierujemy do WSZYSTKICH RODZICÓW, którzy tak licznie przybyli z pomocą. Dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie oraz przepyszne ciasta, słodkości i inne smakołyki przygotowane specjalnie na tę okazję. Wasza pomoc była nieoceniona.

            Na finał Olimpiady dotarło również liczne grono zaproszonych gości, którym serdecznie dziękujemy za obecność, życzliwość oraz wspólne świętowanie sukcesów naszych młodych sportowców .

            Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Radosława Parzych– Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce oraz Pana Krzysztofa Grali – Wójta Gminy Olszewo-Borki za obecność, wsparcie i życzliwość okazywaną naszym najmłodszym mieszkańcom.

            Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Dzięki Waszej pracy, pomysłowości i poświęconemu czasowi mogliśmy wspólnie stworzyć tak piękny dzień pełen atrakcji.

            A teraz najważniejsze podziękowania...

            ❤️🧡💛💚💙💜 DLA NASZYCH KOCHANYCH DZIECIAKÓW❤️🧡💛💚💙

             

            Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie, za setki uśmiechów, niesamowitą energię, sportowego ducha  i ogromny entuzjazm podczas wszystkich konkurencji i atrakcji. Jak zawsze byliście pełni radości , chętni do zabawy i gotowi na nowe wyzwania. A przy okazji udowodniliście, że macie również znakomity apetyt !

             

            Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom:

            ❤️ Samorząd Województwa Mazowieckiego – Mazowsze Serce Polski

            🤝 Urząd Gminy Olszewo-Borki

            🤝 Gminny Ośrodek Kultury w Olszewie-Borkach

            🤝 OSP Olszewo-Borki 🚒

            🤝 Mr. Chicken & Beef – Autorski Kebab 🌯

            🤝 Stora Enso

            🫶 Eventy Piłkarskie ⚽

            🫶 Pastelove Animacje 🎨

            🫶 Fabryka Uśmiechu 😊

            Tamers, Policja, BS Ostrów Mazowiecka,

          • Wycieczka klas 5 do Łodzi

          • 26 maja 2026 r. odbyła się wycieczka klas 5 do Łodzi. Uczniowie pod opieką nauczycieli: J.Leonarskiej - Smolnik, I. Gumowskiej, M. Pyskło i M. Borkowskiej wzięli udział w komiksowej lekcji w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1. To największe w Europie Środkowej centrum poświęcone kulturze popularnej: komiksom i grom wideo. Uczniowie osobiście mogli poznać Tytusa, Thorgala czy Kajko i Kokosza oraz przenieść się w podróż w czasie - od przeszłości z salonów gier arkadowych do współczesnych rozwiązań wypracowanych w świecie gier, tj. Wiedźmin 3: Dziki Gon.
            Kolejnym punktem zwiedzania było Orientarium, gdzie żyją zwierzęta z południowo-wschodniej Azji w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska. Jedną z wielu atrakcji, które wywarły na nas niezapomniane wrażenia był tunel, z którego można obserwować rafę koralową oraz basen dla rekinów i płaszczek.
            Wycieczka bardzo podobała się uczniom. Łączyła wiedzę z praktyką, sprawiając, że nauka stała się bardziej zrozumiała i ma dużą szansę zostać w głowach młodych odkrywców.