• III miejsce naszej uczennicy w POWIATOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM „ZAPROGRAMUJ GRĘ W SCRATCH”

          • Nasza piątoklasistka Zuzanna Stadnik zajęła III miejsce (w kategorii klas IV – V) w POWIATOWYM KONKURSIE  INFORMATYCZNYM „ZAPROGRAMUJ GRĘ W SCRATCH” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Zuzia już w klasie 4 na informatyce pokazała, że ma nietuzinkowe pomysły na realizację zagadnień omawianych podczas zajęć. Dodatkowo poza lekcjami chętnie przygotowuje różnorodne projekty. Inspirując się lekcją informatyki, podczas której uczniowie tworzyli gry w środowisku Scrtach, samodzielnie zaprogramowała wielopoziomową grę „Labirynt”. Program został przetestowany przez kolegów i koleżanki z klasy, zaakceptowany przez nauczycielkę informatyki p. Annę Jędrzejewską, a następnie (po drobnych udoskonaleniach) zgłoszony do konkursu.

            Gratulujemy Zuzi wysokiej lokaty!

          • III Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

          • 22 kwietnia 2024r. w naszej szkole 16 uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym. Organizacją i przeprowadzeniem III edycji tego konkursu oraz przygotowaniem testów konkursowych sprawdzających wiedzę z zakresu mitologii greckiej opracowały nauczycielki języka polskiego. Kto wykazał się najlepszą znajomością mitów oraz precyzyjnością wyrażania myśli?

            Komisja w składzie: Anna Jędrzejewska, Beata Drozdowska, Grażyna Kijek, Bogumiła Piliszek, Elżbieta Polkowska oceniła prace. Oto wyniki:

            I miejsce - Izabela Szczepaniak

            II miejsce - Fabian Rupiński

            III miejsce - Lena Kadłubowska, - Zuzanna Stadnik, - Aleksandra Zyśk

            Wyróznienia: Małgorzata Jędrzejczyk, Patrycja Zielonka, Stanisław Lesiński, Kornelia Komosa, Kamil Szczubełek, Anna Bielacka, Kacper Szczubełek, Mikołaj Pojawa, Tymoteusz Makowski, Maria Banaś, Maria Paula Bonus

            Zwycięzcom składamy gratulacje, a ich nauczycielom podziękowania za pracę z uczniami i przygotowanie ich do konkursu.

          • Dzień Ziemi – wspólne sadzenie krzewów

          • 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadomienie społeczeństwu, jak ważne dla ekosystemu są działania człowieka. Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło go zabraknąć. Święto to jest wspaniałą okazją, by podjąć każdy temat dotyczący działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia. Warto wykonać choćby drobny gest, który może zapoczątkować dużą zmianę. Jedną z możliwości jest sadzenie drzew i krzewów które produkują tlen i chronią przed zanieczyszczaniem powietrza i właśnie taki drobny gest 22 kwietnia wykonali uczniowie naszej szkoły.

          • Wyjazd do Multicentrum

          • 23 kwietnia uczniowie klas 7b, 7c mogli rozwijać swoje umiejętności na zajęciach w Multicentrum w Ostrołęce. Multirobotyka to skomputeryzowane środowisko do nauki, które łączy procesy rozwiązywania problemów, budowania modeli mechanicznych (z elementami plastikowymi) i ich sterowania za pomocą oprogramowania. Zajęcia multi-robotics zachęcają do logicznego myślenia w różnych dziedzinach technologii.

          • Relacja z wycieczki klas 4 w do Warszawy w dniu 17 kwietnia 2024r.

          • To był dzień pełen wrażeń. Uczniowie klas 4 naszej szkoły wyruszyli w dniu 17 kwietnia do Warszawy. Pomimo smutnej pogody było wesoło i radośnie. Naszą podróż rozpoczęliśmy od kosmicznej przygody z gwiazdami w Planetarium Niebo Kopernika – planetarium będące częścią Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Obejrzeliśmy seans „Voyager: Niekończąca się podróż” To podróż w najdalszą misję kosmiczną w historii ludzkości. Wystrzelone w 1977 roku bliźniacze sondy kosmiczne Voyager 1 i Voyager 2 rozpoczęły swój lot, aby odkryć sekrety najdalszych planet w naszym Układzie Słonecznym. To niesamowite doświadczenie wywarło na nas ogromne wrażenie. 

            Ale my nie mieliśmy dosyć. W szybkim tempie przejechaliśmy do Muzeum Be Happy.          W owym  Muzeum Szczęścia znajdziecie wiele rzeczy kojarzonych z dzieciństwem: kolorowe pokoje ze świecącymi elementami, różowa budka telefoniczna, ogromny czerwony pies, karuzela oraz wiele, wiele innych ciekawych pomieszczeń. Dużo radości będą mieli tu wszyscy, którzy lubią dobra zabawę, słodycze i zwariowane zdjęcia, które podbiją portale społecznościowe.

            Kolejnym elementem naszego wyjazdu oraz długo oczekiwanym był pobyt w Stacji Grawitacji. Centrum rozrywki ze ścianami wspinaczkowymi wewnątrz budynku, wielkimi trampolinami i linowymi torami przeszkód. Popatrzcie na zdjęcia. Mówią same za siebie.

            Posiłek  w McDonald’s to ostatnia pozycja w naszej wycieczce. Po obfitej obiadokolacji wyruszyliśmy w drogę powrotną.

          • Wyróżnienie uczennicy naszej szkoły w konkursie Miejsce Urodzenia

          • 10 kwietnia 2024r. uczennica  Nikola Pieńkos brała udział w XXXXII Ostrołęckim Konkursie Recytatorskim MIEJSCE URODZENIA organizowanym przez Klub „Oczko”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.
            Uczennica  kl.8B Nikola Pieńkos została wyróżniona w tej edycji konkursu na etapie rejonowym.
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Kinga Orzechowska została finalistką Konkursu Języka Polskiego

          • Po długich oczekiwaniach na wyniki konkursu możemy już oficjalnie poinformować, że nasza uczennica Kinga Orzechowska z klasy 8a uzyskała tytuł finalistki Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie. Kinga, przygotowując się do konkursu pod kierunkiem p. Anny Jędrzejewskiej, musiała przebrnąć przez kolejne etapy - począwszy od szkolnego, poprzez rejonowy, aż do etapu wojewódzkiego, podczas którego uczennica zaprezentowała na tyle bogate i wykraczające ponad podstawę programową wiadomości oraz umiejętności z języka polskiego, że przyznany został jej tytuł finalistki. Kinga znalazła się w gronie 48 najlepszych uczniów w województwie mazowieckim.

            Gratulujemy sukcesu!

          • Szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszy WIELKANOCNY KOSZYCZEK

          • Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VII. Odbył się w dwóch kategoriach:

            • klasy I-III,
            • klasy IV-VII.

            Celami konkursu były:
            - prezentacja koszyczka wielkanocnego jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
            - rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży;
            - zaprezentowanie swoich możliwości twórczych przez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.

            Prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Komisje konkursowe obu kategorii wyłoniły laureatów biorąc pod uwagę regulamin konkursu.
            Wyniki przedstawiają się następująco: 

            Kategoria klas I-III:
            miejsce I
            Joanna Winiarska kl. II b
            Pola Domurad kl. III b
            Karol Kiejna kl. II c


            miejsce II
            Lena B.     kl. I b
            Zofia Zyśk kl.II c
            Patrycja Bloch kl. III a
            Amelia Grabowska II c


            miejsce III
            Hanna Duda kl. III b
            Jacek Szymołon kl. I c
            Milena Rynkowska kl. I b


            wyróżnienia
            Daniel Stepnowski kl. IIIa
            Milosz Pędzich kl. I c
            Alicja Duda kl. III b

            Kategoria klas IV-VII:
            miejsce I
            Justyna Gorczyńska kl. VIb
            Amelia Zubrzycka kl. VIIb
            Emil Wojtkowski kl. VIIa


            miejsce II
            Emilia Stepnowska kl. VIIa
            Patrycja Leończyk kl. VIb
            Izabela Szczepanek kl. VIa


            miejsce III
            Dominik Kuśpiel kl. VIb
            Klaudia Zubrzycka kl. VIIc
            Lena Wołosz kl. VIIb


            wyróżnienia
            Kacper Wilczyński kl. VIIa
            Adam Malinowski kl. Va
            Lena Zalewka kl. Va

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział.

            Organizatorzy konkursu:
              -Anna Kwiatkowska    
            -Monika Mroczkowska
            -Iwona Białobrzewska 
            -ks. Karol Nerwiński    

          • Wygrana w konkursie "Kulturalny Przekładaniec"

          • 9 kwietnia 2024r. czworo uczniów klas ósmych naszej szkoły wzięło udział w 6. Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Humanistycznej KULTURALNY PRZEKŁADANIEC. Konkurs został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Ostrołęce i wzięło w nim udział prawie 40 uczestników ze szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Miło nam jest poinformować, że nasza uczennica Kinga Orzechowska z klasy 8a zajęła I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały p. Bogumiła Piliszek i p. Anna Jędrzejewska.

            Ciekawym akcentem konkursu było spotkanie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego II LO, którzy opowiedzieli ósmoklasistom, jak wygląda edukacja w ich szkole oraz zachęcali do wstąpienia w mury lI Liceum Ogólnokształcącego.

          • Różowe skrzyneczki

          • Samorząd Uczniowski informuje, że w naszej szkole pojawiły się 4 Różowe skrzyneczki wypełnione środkami higienicznymi dla dziewcząt. Jedna ze skrzyneczek znajdują się w budynku B, trzy w budynku D. Zostały zakupione z inicjatywy i funduszy SU.Różowa skrzyneczka jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej.Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na skrzyneczkowej mapie.Opiekę nad skrzyneczkami przejęły uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim. Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunom SU lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.

          • Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych ENGLISH CHALLENGE

          • 25 marca 2024r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida odbył się etap finałowy konkursu języka angielskiego, który adresowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Ostrołęki i okolicznych miejscowości. Udział w konkursie wzięli uczniowie z klasy 8b: Kurpiewska Milena, Ptak Olga i Zych Jan.

            Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, odkrywanie ich uzdolnień i zainteresowań jak również przygotowanie do podjęcia nauki w szkołach wyższego szczebla poprzez wdrażanie do samokształcenia.

            Pytania konkursowe obejmowały zagadnienia sprawdzające znajomość i umiejętność posługiwania się podstawowym zasobem środków językowych oraz elementów kulturoznawczych znajdujące się w podstawie programowej dla uczniów klas ósmych.

            Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły ponadpodstawowej, zwiedzili jej budynek i obejrzeli prezentację promującą II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce.

          • Wielkanoc na Kurpiach


          • 21 marca 2024r. uczniowie klasy 3a z wychowawcą p. I. Białobrzewską i opiekunami p. A. Kryzą i p. M. Łępicką wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Uczestnikom spotkania przybliżono zwyczaje związane z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, kultywowane w naszym regionie po dziś dzień. 
            Dzieci, z pomocą pań prowadzących, wykonały piękne, kolorowe palmy z bibuły, które zabrały ze sobą do domu. Następnie obejrzały wystawy stałe (Ostrołęka i Kurpie, Wycinanka kurpiowska, Rzeka Narew, Twórczość żołnierzy Powstania Listopadowego, Malarstwo Stanisława Skolimowskiego) i czasowe (Ukraina przed wiekami).
            W dobrych nastrojach i przy pięknej pogodzie poszukiwaliśmy oznak wiosny. Wróciliśmy do szkoły spacerem, pokonując 5,5 km! 

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był pełen kolorów, dobrej zabawy i pysznych słodkości. Tego dnia uczniowie ubrali się w zielonym kolorze i wzięli udział  w konkursie na wiosenne nakrycie głowy. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli skarpetki nie do pary. Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz ciasta, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie uzbieraną kwotę, przeznaczą na działania samorządowe.

        • Pokaz historyczny Grupy Artystycznej „REKONSTRUKTO”
          • Pokaz historyczny Grupy Artystycznej „REKONSTRUKTO”

          •       15 marca w naszej szkole odbył się pokaz historyczny, który zaprezentowała Grupa Artystyczna „REKONSTRUKTO” . Uczniowie klas I-IV mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii przedstawiającej wybuch  II wojny światowej, działania Polaków w czasie  kampanii wrześniowej w 1939 roku i powstania Warszawskiego w 1944r.

                   Podczas pokazu artyści przybliżyli uczniom sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej, a także etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Nasi wychowankowie zapoznali się z polskim mundurem wojskowym, ekwipunkiem i  wyposażeniem żołnierzy używanym podczas kampanii wrześniowej. Poznali bezpieczne repliki broni, techniki działań wojskowych, zasady łączności i przekazywania rozkazów, zaopatrzenia żołnierzy na polach bitew. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała także musztrę, „łapanki” ludności cywilnej z udziałem publiczności oraz sprzęt bojowy. Pokaz dostarczył wszystkim oglądającym wielu niecodziennych wrażeń.

                  Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska przedmiotów o tematyce wojskowej. Prowadzący omówili również rolę kobiet w czasie wojny , które ryzykowały życiem, wynosząc rannych z pola bitwy. Na zakończenie chętni uczniowie, by pogłębić swoją wiedzę, mogli obejrzeć sprzęt,  przymierzyć mundur żołnierski, zadawać pytania prowadzącym. 

                   To wydarzenie było niezwykle interesującą wędrówką w przeszłość naszej ojczyzny i wyjątkowym sposobem upamiętnienia Polaków, którzy zginęli w pierwszych tygodniach wojny oraz piękną opowieścią o dążeniach niepodległościowych Polaków, bohaterów walczących o wolność ojczyzny.   

          • Warsztaty wiosenno – wielkanocne

          • W dniu 13 marca klasy 3b i 3c wzięły udział w wiosenno – wielkanocnych warsztatach plastycznych, zorganizowanych przez Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne z materiałów recyklingowych, przedstawiające zajączki na łące. Chętne dzieci mogły także wykonać olbrzymi wiosenny plakat na agrowłókninie oraz wiosenne wachlarzyki. Dużą atrakcją było dla wszystkich oglądanie interaktywnej animacji „Ogród emocji”.

        • Klasa pierwsza
          • Klasa pierwsza

          • Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach na rok szkolny 2024/2025 jest dostępna w sekretariacie oraz na tablicy ogłoszeń (budynek szkoły ul. Broniewskiego).