• Wielkanoc na Kurpiach

W piątek 24 marca 2023r. uczniowie klasy 2a z wychowawcą p. I. Białobrzewską i opiekunami p. M. Krzciuk-Gawrych i M. Łępicką wzięli udział w warsztatach etnograficznych „Wielkanoc na Kurpiach” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Uczestnicy spotkania poznali zwyczaje wielkanocne, które kultywowane są w naszym regionie po dziś dzień.

• FORUM EDUKACYJNE 2023

W dniu 24 marca 2023r. uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców wzięli udział w Forum Edukacyjnym, którego organizatorem było miasto Ostrołęka.

Celem forum było przybliżenie uczniom kl.8 wiedzy na temat szkół ponadpodstawowych, ich kierunków kształcenia w najbliższym roku szkolnym, liczby planowanych oddziałów i zasad rekrutacji.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Nasza szkoła powitała Pierwszy Dzień Wiosny.

Uczniowie klas 1-3 powitali wiosnę w pięknych, różnokolorowych strojach – i choć królowały „Panie Wiosny”- to nie zabrakło boćków, żabek i motylków. Znalazł się również strach na wróble oraz niedźwiadek zbudzony z zimowego snu. Najciekawsze przebrania zostały wyróżnione, czemu towarzyszyły ogromne emocje.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas I na rok szkolny 2023/2024
            umieszczona jest na tablicy ogłoszeń
            w budynku szkoły przy ulicy Broniewskiego 17

• WYCIECZKA DO OLSZTYNA

W dniu 28.02.2023r. uczniowie klas VI naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Zorganizowały ją panie: Elżbieta Polkowska, Beata Drozdowska i Monika Mroczkowska.

Podczas wyjazdu młodzież obejrzała sztukę ,,Mały Nemo w Krainie Snów”, która wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Przypomniała i poszerzyła sobie w ten sposób wiedzę o tej dziedzinie sztuki jaką jest teatr. Następnie szóstoklasiści zwiedzili Zamek w Olsztynie. Na Zamku uczestniczyli również w ciekawych warsztatach: ,,Projektowanie zabytkowych wnętrz”.

• Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

„Pamiętać – to nasz obowiązek”

Od 2011 roku dzień 1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

W naszej szkole z tej okazji 2 marca 2023r. odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas 5b i 7a zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Społeczność szkolna i zaproszeni na uroczystość goście z zainteresowaniem wysłuchali wierszy o tematyce patriotycznej oraz pieśni w wykonaniu chóru szkolnego. Młodzi artyści przybliżyli zebranym zakres działalności ruchu antykomunistycznego. Minutą ciszy uczczono pamięć żołnierzy niezłomnych.

• Konkurs plastyczny „PORTRET PATRONA”

Konkurs plastyczny „PORTRET PATRONA” skierowany był do uczniów klas IV-VIII.

Celem konkursu było:

- poznanie i popularyzacja postaci Władysława Broniewskiego.

- poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości poety.

- rozwijanie wrażliwości twórczej młodego człowieka.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 7 lutego 2023r. O wyłonieniu zwycięzców zadecydowała komisja konkursowa. Oto wyniki:

• CHOINKA SZKOLNA

Choinka szkolna jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu szkoły.

11 lutego nasza sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwą salę balową, która rozbrzmiewała dźwiękami muzyki i błyszczała dyskotekowymi światłami.

Podczas naszego balu karnawałowego nie zabrakło wspólnych tańców oraz ciekawych zabaw i zagadek. Wśród wielu przygotowanych atrakcji był również wspólny poczęstunek w salach lekcyjnych, o który zadbała Rada Rodziców.

• Święto Szkoły

10 lutego 2023r. nasza szkoła już od progu witała uczniów i gości wystawką poświęconą patronowi Władysławowi Broniewskiemu. Galowy ubiór uczniów i odświętny wystrój hali sportowej przypominał wszystkim, że tego dnia obchodzone było Święto Szkoły. Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozpoczęli uroczystość podsumowaniem dokonań szkoły, trudu nauczania i uczenia się, rozwijania zainteresowań i uczniowskich talentów, poświęcenia kadry pedagogicznej. Pani dyrektor Marzena Borkowska przypomniała zebranym historię szkoły i tych, którzy pracowali dla jej dobra – darczyńców i przyjaciół. Po przemówieniu Pani dyrektor głos zabrał radny gminy Olszewo–Borki pan Mieczysław Krukowski, który zadziwił wszystkich doskonałą pamięcią deklamowanych z lat szkolnych utworów. Część artystyczna uroczystości rozpoczęła się wykonanym przez uczniów klas ósmych tańcem narodowym polonezem. Piękną recytacją wier

• KONKURSY INFORMATYCZNE

Uczniowie naszej szkoły w ostatnim czasie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w dwóch konkursach informatycznych. Pierwszy z nich – CYFROWY KALENDARZ ADWENTOWY miał miejsce w grudniu. Uczniowie zaprezentowali swoją kreatywność i przygotowali, wykorzystując programy graficzne, kalendarze adwentowe w podziale na dwie grupy wiekowe. Zwycięzcami okazali się być:

• Mistrzowie Energii

Nasza szkoła przystąpiła do programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), która jest częścią kampanii „Mistrzowie Energii”, organizowanej przez Fundację Czyste Powietrze i wspieranej przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Podjęto i zrealizowano następujące działania:

W klasach przeprowadzono pogadanki na temat oszczędzania energii. Oglądano filmy edukacyjne dla dzieci na ten temat.

• Wystawa „Codzienność PRL-u”

Dnia 24.01.2023r. odbyło się otwarcie wystawy „Codzienność PRL-u”. Wystawa została zrealizowana w ramach projektu edukacyjnego z historii. Jej organizacją zajęli się uczniowie z klasy VIIIa: Szymon Brzezowski, Bartosz Michalak, Jan Makowski, Norbert Szmigiel – Bziukiewicz i Mateusz Zubrzycki. Zgromadzone eksponaty wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Czwartek 02.05.2024