• Wizyta piątoklasistów w Muliticentrum

            10 maja 2023r. uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawczyni p. Anny Jędrzejewskiej oraz p. Anny Kryzy odwiedzili Multicentrum w Ostrołęce. Piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez instruktora, który zaprezentował, w jaki sposób tworzy się filmy poklatkowe. Uczestnicy warsztatów przy użyciu klocków stworzyli scenografię do wymyślonych przez siebie scenariuszy i wykreowali bohaterów z ludzików Lego. Następnie przy użyciu tabletów i odpowiedniej aplikacji stworzyli filmy nadając im tytuły i przyporządkowując do określonego gatunku filmowego. Na koniec uczniowie zaprezentowali swoje dzieła kolegom. Każdy film został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie wzbogaceni o nowe umiejętności i doświadczania wrócili do szkolnych ławek.

          • „Forum naukowych inspiracji” w naszej szkole !!!

            25.04.2023 uczniowie klas IV-VIII eksperymentowali pod okiem nauczycieli, zdobywając wiedzę i rozwijając swoje zainteresowania z przedmiotów tj. matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, przyrody. Głównym celem zajęć było kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki oraz rozwijanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata. Podczas zajęć dzieci mogły samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, rozwiązywać łamigłówki uczyły się stawiać pytania badawcze, prowadzić obserwacje mikroskopowe i wyciągać wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Eksperymenty matematyczne dostarczyły wielu emocji i śmiechu. Uczniowie zmagali się z nietypowymi zadaniami – układanki, domina, quizy. Próbowali swoich sił w grach: „Matematyczna Familiada” oraz „Rummikub”. Uczniowie w toku eksperymentowania przekonali się również o tym, że popełnianie błędów jest cenne, bo uczy rozwiązywać problemy. Praca w grupach

          • Kurpiowska Palma Wielkanocna

            12 kwietnia 2023 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie – Borkach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Kurpiowska Palma Wielkanocna”. Celem konkursu była popularyzacja kultury kurpiowskiej i ocalanie od zapomnienia tradycji tworzenia Palm Wielkanocnych.

            Miło nam ogłosić, że w kategorii indywidualnej szkoły podstawowej mamy zwycięskich uczniów:

          • Festiwal Piosenki Religijnej

            Dnia 27 kwietnia 2023r. w Białobieli odbył się VIII Dzień Kultury Chrześcijańskiej. Udział w tym wydarzeniu brali również uczniowie naszej szkoły. W ramach Festiwalu Piosenki Religijnej 3 miejsce zajęła Aleksandra Zyśk, która zaśpiewała piosenkę „ Pasja miłości”. Trzecie miejsce zajął zespół z naszej szkoły, który zaśpiewał piosenkę” Mój ląd” w składzie: Aleksandra Zyśk, Antonina Wilczewska, Alicja Trzcińska.

          • 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            Święto Narodowe, które obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jest jednym z tych dni w roku, który skłania do refleksji nad znaczeniem takich słów jak wolność i odpowiedzialność, przede wszystkim w kontekście Państwa i Narodu, ale także naszej małej Ojczyzny. Dlatego, jak co roku, uczciliśmy ten dzień uroczystym apelem. Uczniowie z klas VIIb oraz VIIIa pod kierunkiem p. I. Gumowskiej i B. Kobylińskiej zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny. Recytatorów wspierał, jak zawsze niezawodny, chór szkolny. Zgodnie z hasłem przewodnim "Pokolenia pokoleniom podały pamiątkę dnia tego".

          • Sukces naszej uczennicy!

            Z radością informujemy, że nasza uczennica Emilia Mroczkowska z klasy VIIIC

            została LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów

            szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2022/2023.

            Uczennicę przygotowywała Pani Jolanta Leonarska – Smolnik.

            Serdecznie gratulujemy!

          • II Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

            Już po raz drugi uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy zostali zaproszeni do udziału w konkursie mitologicznym organizowanym przez naszą szkołę. Zmagania piąto- i szóstoklasistów rozpoczęły się o godzinie 9.00 w poniedziałek 17 kwietnia 2023r. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym 9 zadań typu otwartego, które sprawdzały znajomość wybranych mitów, umiejętność posługiwania się związkami frazeologicznymi zaczerpniętymi z mitologii, znajomość panteonu bogów greckich itp. Uczniowie mogli w ten sposób rozwinąć i pogłębić swoją wiedzę o kulturze i literaturze mieszkańców starożytnej Grecji.

          • Warsztaty wielkanocne

            3 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 2b i 2c wybrali się na warsztaty wielkanocne do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Celem tej wycieczki było przede wszystkim poznawanie regionu, w którym mieszkamy oraz tradycji wielkanocnych. Uczniowie podczas spaceru po uliczkach Ostrołęki obejrzeli pomnik generała Józefa Bema, budynek Ratusza, pomnik Jana Pawła II przy Farze i pomnik - ławeczkę z dr. Józefem Psarskim oraz zwiedzili kościół Farny i Klasztor. Wzięli również udział w warsztatach etnograficznych, na których mogli z pomocą pani instruktor wykonać proste kwiaty z bibuły i papierowe ozdoby wielkanocne. Były one wspaniałą pamiątką z wycieczki. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy i nauczyciele: Beata Domurad, Anna Niedźwiecka, Marta Gawrych i Anna Kryza.

          • Spektakl teatralny „Niesamowite przygody skarpetek”

            12 kwietnia 2023 r. klasy 3a, 3b i 3c oraz 13 kwietnia 2023 r. klasy 2a, 2b i 2c obejrzały w Ostrołęckim Centrum Kultury spektakl teatralny „Niesamowite przygody skarpetek”, przygotowany przez znakomitych aktorów z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Scenariusz widowiska opracowano na motywach bestsellerowej, obsypanej nagrodami książki dla dzieci autorstwa Justyny Bednarek o ciekawym tytule : „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych”. Zaginione skarpetki ruszyły w świat, zrobiły zawrotne kariery i przeżyły niesamowite przygody: jedna została gwiazdą filmową, inna detektywem, a jeszcze inna prezydentem.

          • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

            Dnia 13 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD) Uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach i Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Antoniach. W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach (Lena Stepnowska, Patrycja Zielonka, Tymoteusz Makowski, Jan Muszyński). W starszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zdobyła również Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach (Mateusz Święcicki, Igor Bryska, Miłosz Wasyk). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Antoniach.

          • Góra Grosza

            Nasza szkoła wzięła udział w XXIII edycji akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja polegała na zbiórce monet od 1 grosza do 5 złotych w terminie od 1 listopada 2022 do 28 lutego 2023 na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Zebrane i przeliczone monety zostały przekazane do Urzędu Pocztowego w Olszewie-Borkach 27 marca 2023r. Zbiórkę oraz liczenie pieniędzy przeprowadzili uczniowie z klasy 8a i 6b. Razem zebraliśmy 1171,8 złotych. Serdecznie dziękujemy.

          • Projekt „Mała książka – wielki człowiek”

            Projekt „Mała książka – wielki człowiek” ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Przygotowana specjalnie książka ma zachęcić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania z nich w wyrazów i zdań , a w końcu przyjemność czerpania z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

          • Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

            W dniu 15 marca 2023 r. odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Na samym początku spotkania poznawaliśmy różne i ciekawe techniki, ułatwiające zapamiętywanie informacji. Mnemotechniki nie są nam obce. Kategoryzacja elementów, czyli uporządkowanie i pogrupowanie ich według pewnych zasad: podobieństwa znaczeniowego czy formalnego, skojarzenie ich z innymi elementami, ułożonymi rytmicznie lub mającymi formę logiczną czy żartobliwą, dzięki czemu łatwo je zapamiętać. Dzięki nim nauczyliśmy się pięciu nazw zwierząt po japońsku. Aby ułatwić naukę na zajęciach poznaliśmy aplikację "Forest", dzięki której możemy lepiej skupić się na nauce. Okazało się, że część uczniów naszej klasy już używa tej aplikacji. A czy wy już ją znacie? Polecamy i zachęcamy. W części drugiej tworzyliśmy piękne i bardzo nieszablonowe budowle z klocków LEGO, zainspirowane książką Katarzyny Szestak pt. „Szary d

          • KANGUR MATEMATYCZNY

            16 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”.

            W konkursie wzięli udział uczniowie z klas od II do VI. Młodzi entuzjaści obliczeń przez 75 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał na pamiątkę układankę przestrzenną „Bryłka zmyłka”.

    • Herb Polski
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych