• 2014/2015

• Dzień Rodziny

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i  szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Zarówno dla małego i dużego dziecka Rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole uczniowie klas młodszych wyrażają swoją miłość do Rodziców organizując Dzień Rodziny.
                Z tej właśnie okazji 10 czerwca 2015 roku odbyła się uroczysta akademia. Przybyli na nią zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Olszewo-Borki p. Krzysztof Szewczyk, Przewodnicząca Komisji Oświaty p. Teresa Mierzejewska, Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty p. Andrzej Grzymała oraz Dyrekcja naszej szkoły p. Jolanta Rostkowska i p. Danuta Rydel.
          Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swój program artystyczny. Uczniowie klas I-II  uczęszczający na zajęcia rytmiki  wyjawiły swoje ciepłe uczucia dla Rodziców poprzez pokaz tańców  pod hasłem „W świecie bajek”. Następnie były wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców w wykonaniu uczniów klas trzecich. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych laurek całusom i uściskom nie było końca.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Uroczystość wraz z uczniami przygotowały wychowawczynie klas trzecich: p. Iwona Białobrzewska, p. Beata Domurad i p. Elżbieta Grabowska.

Wycieczka klas III do Płocka

21 maja 2015r. uczniowie klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Płocka.

Wzięli udział w spektaklu „KOT W BUTACH” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego; zwiedzali ogród zoologiczny oraz uczestniczyli w lekcji połączonej z dotykaniem zwierząt.

Płocki Ogród Zoologiczny położony jest na unikalnym, malowniczym obszarze. Powstał w 1951 roku na skarpie wiślanej. W ogrodzie obecnie hodowanych jest ok. 3700 zwierząt w 320 gatunkach, np.: lwy, lamparty perskie, małpy: gibbony, słonie indyjskie, kangury rude, oryksy szablorogie, zebry, żyrafy, osły somalijskie, żółwie, kaczki, pingwiny przylądkowe, pelikany, żurawie mandżurskie oraz tamaryny i marmozety - najmniejsze małpki świata. W budynku herpetarium znajduje się spora kolekcja węży, krokodyli, aligator i jaszczurki, w tym jedyne w Polsce jadowite jaszczurki - helodermy meksykańskie. Na Placu Obrońców Warszawy dzieci obejrzały dom, w którym mieszkał Władysław Broniewski, Patron naszej szkoły oraz Pomnik poświęcony pisarzowi, przy którym zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Następnie przespacerowały się skarpą nadwiślańską na Starówkę, gdzie podziwiały: ratusz, kościół farny, Bazylikę Katedralną i Wzgórze Tumskie.

Dzieci były zachwycone spektaklem teatralnym, różnorodnością i bogactwem strojów oraz ilością aktorów występujących na scenie. Niezapomnianym przeżyciem było także spotkanie z ptakami, gadami i płazami podczas zajęć edukacyjnych, o których można było się dużo dowiedzieć, a nawet dotknąć lub potrzymać papugę, żabę, żółwia, patyczaka, jaszczurkę czy węża.

Na koniec dla wszystkich uczestników pani pilot przygotowała krótki quiz na temat miasta Płocka, w którym najlepszą wiedzą wykazał się Bartłomiej Banach z 3c, Justyna Krukowska z 3a i Julia Cybulska z 3b. Oczywiście dla zwycięzców były przewidziane nagrody! Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas trzecich: Iwona Białobrzewska, Beata Domurad i Elżbieta Grabowska.

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w galerii