WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS VIII DO WARSZAWY
W dniu 4 października 2021r. uczniowie klas VIII naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy pod opieką: p. B. Piliszek, p. B.Kobylińskiej, p. M. Gruz oraz p. M. Gawrych. Program całego wyjazdu był bardzo ciekawy i ekscytujący dla uczniów.
Pierwszą atrakcją było muzeum ,,Be Happy” mieszczące się w jednej z warszawskich galerii. Już od progu wszyscy mieli uśmiech na twarzy z powodu różnorodnych scenografii i kolorowego wystroju. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze wszystkich zdjęć, które udało im się zrobić podczas dwugodzinnego pobytu.
WYCIECZKA DO WARSZAWY UCZNIÓW KLAS VI i VII
W dniu 24.11.2021r. uczniowie klas VIa, VIIb i VIIc pojechali na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez panią Magdalenę Mileńską -Staniszewską. Młodzieżą opiekowały się również panie: Anna Grzyb, Monika Mroczkowska i Małgorzata Pyskło.
Pierwszym punktem programu była dawna siedziba władców Polski - Zamek Królewski. Podczas zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć Apartament Królewski – pomieszczenia mieszkalne króla, Apartament Wielki - królewskie sale reprezentacyjne oraz Salę Senatorską, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie. Pomieszczenia zamku wypełnia niezwykła kolekcja dział sztuki, w tym oryginalne obrazy Rembrandta oraz płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, które zostały wykorzystane podczas odbudowy zniszczonej po wojnie Warszawy.
Odznaczenia z okazji DEN
22 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz medali Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenia i medale zostały wręczone przez Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Krzysztofa Wiśniewskiego oraz Wicewojewodę Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego.
Pismo Mazowieckiego Państwowego Inspektora Sanitarnego
W związku z rosnącą liczbą przypadków ognisk COVID-19 Mazowiecki Kurator Oświaty zwaca się z prośbą o zapoznanie się z pismem Mazowieckiego Państwowego Inspektora Sanitarnego z dnia 3 listopada br. oraz upowszechnienie go wśród uczniów, rodziców, a także kadry pedagogicznej. Jednocześnie MKO prosi o wzmocnienie nadzoru nad przestrzeganiem w szkole wytycznych sanitarnych MEiN, MZ i GIS.
WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS V
W dniu 11.10.2021r. uczniowie klas V naszej szkoły pojechali na wycieczkę na Mazury zorganizowaną przez panią Elżbietę Polkowską. Młodzieżą opiekowały się również panie: Małgorzata Bogdanowska, Mariola Pijanowska i Anna Żebrowska.
Program wycieczki był bardzo obszerny. Najpierw piątoklasiści udali się do Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego mieszczącego się w Leśniczówce Pranie położonej wśród pięknych mazurskich lasów nad jeziorem Nidzkim. Uczniowie przypomnieli tu sobie informacje o życiu i twórczości poety oraz podziwiali piękny jesienny krajobraz otaczający leśniczówkę. Zdobyli także informacje dotyczące założenia muzeum i mieszczących się w nim eksponatów.
Bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i pedagogów
6 września 2021r., na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, została uruchomiona całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży, ich opiekunów oraz pedagogów.
Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.
Informacja o szczepieniach uczniów (deklaracja i kwestionariusz)
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19.
Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia
Zachęcamy do zapoznania się z apelem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia skierowanym do uczniów i rodziców.
Informacja Powiatowego Sanitarnego w Ostrołęce
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce informuje, że na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki zamieszczone są materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów od 12 roku życia.
Link do strony:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne
Depresja młodzieńcza DEPRESJA ROZUMIESZ – POMAGASZ
Według badań zaburzenia są diagnozowane u 19-32% nastolatków w wieku 13-17 lat. Najważniejszą „broń” w walce z chorobą stanowią wiedza, wczesna diagnoza oraz odpowiednie leczenie. Nauczyciele mają duży wpływ na podopiecznych, mogą co dzień obserwować ich zachowania , a co za tym idzie – dostrzec niepokojące objawy.
Rekomendacje Ministerstwa Zdrowia dot. postępowania w zakresie zapobiegania, wykrywania i leczenia depresji - materiały do pobrania
Przed 2020 rokiem depresja zajmowała czwarte miejsce na liście najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Obecnie, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną i związaną z nią izolację, problem ten może być znacznie poważniejszy.
Mimo tak dużej skali, wiedza na temat tej choroby jest wciąż niewystarczająca. Część osób uznaje objawy depresji za symptomy zupełnie innej choroby i zgłasza lekarzowi problemy ze snem, brak apetytu, spadek energii czy zaburzenia pamięci.
POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA
Przypominamy, że pedagodzy i psycholog szkolny pozostają
do Państwa dyspozycji i chętnie służą pomocą oraz wsparciem.
Zachęcamy do kontaktu poprzez dziennik elektroniczny,
platformę Microsoft Teams lub drogą mailową:
Magdalena Krzciuk-Gawrych gawrych.m@interia.pl
Mariola Pijanowska platou@poczta.onet.pl
RZECZNIK PRAW DZIECKA
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy (https://brpd.gov.pl/sos-czat/)
DEKALOG ZDALNEJ NAUKI - praktyczne porady dla ucznia
1. Pamiętaj, że uczysz się dla siebie.
Potraktuj naukę nie tylko jako swój obowiązek, ale też inwestycję w swoją przyszłość. I choć czasami kusi Cię, by ominąć część lekcji, zastanów się czy warto? Pomyśl też o konsekwencjach w postaci zaległości w nauce...2. Zaplanuj swój czas.
Tak, aby wypełniały go nie tylko obowiązki, ale i odpoczynek. Zaznacz w jakich porach i czego będziesz się uczyć, nie zostawiaj trudnych i dużych partii materiału na koniec dnia.
Kształcenie na odległość - poradnik dla rodziców i nauczycieli uczniów klas I-III
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrane zostały wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. W poradniku przedstawiono także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych.
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danychPrace uczniów