Pokaż siebie

2018r

Julita Mierzejewska kl. 5c

Julita Mierzejewska jest uczennicą klasy 5c. Ta jedenastoletnia dziewczyna ma talent do gry na flecie poprzecznym, na którym gra dwa lata. W młodszych klasach grała na gitarze, ale już wtedy interesował ją flet poprzeczny. Julita uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie stara się rozwijać swoje umiejętności gry na tym instrumencie. Uczennica swoją grą już nie raz uświetniła uroczystości szkolne. Oprócz tego Julita może pochwalić się talentem plastycznym.

Alicja Olech kl. 4b

Jedną z bardziej utalentowanych uczennic naszej szkoły jest Alicja Olech z 4c. Dziewczynka uwielbia rysować. Jej przygoda z malarstwem rozpoczęła się w wieku 7 lat. Początkowo źródłem jej inspiracji były ludzkie oczy, które rysowała całymi dniami. Swoją wiedzę o technikach rysunku szkoli oglądając filmiki w znanym serwisie internetowym. Próbuje przelewać wiedzę na białe kartki z imponującym wręcz wynikiem. Od dwóch lat swoją wiedzę i technikę szkoli na zajęciach z rysunku, a potem w domu. Malarstwu poświęca niemal każdą wolną chwilę. Na pędzle, farby i ołówki poświęcić może prawie wszystkie zaoszczędzone pieniądze. Czasami zamyka się w swoim pokoju i rysuje w samotności. Uwielbia to robić! Jednak jak na prawdziwego artystę przystało, nie lubi być do tego zmuszana. Proszona przez rodzinę o jakiś obrazek odpowiada, że jej się nie chce.

Alicja może pochwalić się takimi osiągnięciami jak: własna wystawa w Ostrołęckim Muzeum Kultury Kurpiowskiej w czasie ubiegło rocznych dni Ostrołęki oraz III miejscem w gminnym konkursie ,,List do Mikołaja" 2013 i I miejscem w gminnym konkursie ,,List do Mikołaja" 2016.

• Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
    ul. Broniewskiego 17