• 2015/2016

• Zabawy z matematyką

10 czerwca 2016r. już po raz dwunasty w naszej placówce odbył się konkurs „Zabawy z matematyką”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Matematyczny zawrót głowy z filmowymi przyjaciółmi”. Konkurs jak co roku przygotowały nauczycielki matematyki: Iwona Gumowska, Alicja Murzyn i Jolanta Mysiewicz (nauczycielka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Olszewie-Borkach). Celem konkursu było rozwijanie logicznego myślenia i zainteresowań matematycznych dzieci, stwarzanie uczniom możliwości sprawdzania i porównywania swoich umiejętności z innymi ale przede wszystkim dobra zabawa. Tegoroczna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna została objęta patronatem Stowarzyszenia „Razem Łatwiej” działającego na terenie Gminy Olszewo-Borki.

W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny, składające się z uczniów klas piątych, reprezentujących szkoły podstawowe w: Antoniach, Drwęczy, Przystani, Rzekuniu, Troszynie i Olszewie-Borkach. Uczniowie zespołowo rozwiązywali kolejne zadania (jednakowe dla wszystkich), które bezpośrednio po zakończeniu były sprawdzane i punktowane przez uczniów gimnazjum i eksponowane na zbiorczej tablicy punktacji. Zawodnicy zmagali się     w następujących konkurencjach: krzyżówka z hasłem, krzyżówka liczbowa, zadanie tekstowe, tangram, domino, gra w wojnę, gra planszowa. Konkurs cieszył się powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań. Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki, wyrównany poziom wiedzy. Najlepszymi okazali się być Laura Szatanek i Wiktoria Jezierska ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Troszynie i byli to Bartosz Szabłowski i Julia Boguska. Trzecie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej  w Olszewie Borkach Grzegorzowi Borowskiemu i Cezaremu Załęskiemu. Miejsce czwarte przypadło Karolinie Olszewskiej i Bartoszowi Żebrowskiemu, a piąte Emilii Witkowskiej i Marcinowi Krukowskiemu. Obie pary ze Szkoły Podstawowej  w Olszewie Borkach.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci pamiątkowego kubka. Ponadto uczniowie zostali nagrodzeni kalkulatorami, pendrive’ami oraz drobnymi upominkami promującymi lokalne środowisko.  Cele konkursu zostały osiągnięte. Uczestnicy konkursu jak i kibicujące drużynom nauczycielki wykazały się poczuciem humoru i chęcią dobrej zabawy.

Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Nakielskiej prezesowi  stowarzyszenia „Razem Łatwiej” oraz paniom: Katarzynie Bednarczyk, Barbarze Zięba, Kindze Zawadzkiej - Dzbeńskiej, Jolancie Mierzejewskiej, Annie Nowakowskiej, Annie Pędzich, Bożenie Graczyk, które przyjęły zaproszenie i przygotowały dzieci do konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

XV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej

02 czerwca 2016 roku odbył się XV Gminny Festiwal Piosenki  Dziecięcej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Antoniach. Konkurs odbywał się w następujących kategoriach wiekowych: klasy: 0, I, II, III, IV, V i VI.

Wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Władysława Niedźwiecka, p. Czesława Kaczyńska i p. Edyta Truszkowska.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała silna grupa solistów.

W kategorii klas 0:

III miejsce Alicja Dobrołęcka z grupy 0a, III miejsce Alicja Baczewska z grupy 0b.

W kategorii klas 1:

I miejsce Maciej Zieziula z klasy 1c, II miejsce Jakub Banach z klasy 1d.

W kategorii klas 2:

I miejsce Paulina Nakielska z klasy 2c, II miejsce Łucja Łyszkowska z klasy 2a.

W kategorii klas 3:

II miejsce Julita Mierzejewska z klasy 3b.

W kategorii klas 4:

II miejsce Julia Piersa z klasy 4c.

W kategorii klas 5:

I miejsce Magdalena Opęchowska z klasy 5c, I miejsce Julia Łyszkowska z klasy 5c.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Olszewo-Borki.

Uczniów do konkursu przygotowali: p. Kinga Marczak, p. Hanna Paliwoda, p. Iwona Białobrzewska, p. Iwona Perzan, p. Beata Drozdowska, p. Emilia Zyśk i p. Mirosław Łyszkowski.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Nasze przedszkolaki wiedzą, jak to dawniej na Kurpiach bywało

29 kwietnia 2016r. Zuzanna Baczewska z gr.0a i Szymon Nadrowski z gr.0b wzięli udział w IV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich „Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej” organizowanym pod hasłem „Jak to dawniej na Kurpiach bywało” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach. Zaprezentowali oni  wiersze twórców regionu kurpiowskiego. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.