Strona główna
Akademia Lubella
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła brała udział w programie edukacyjny "Akademia Lubella".
Cele programu:
- Edukacja młodzieży na temat zasad prawidłowego żywienia i zróżnicowania produktów w codziennej diecie.
- Uświadomienie uczniom szkół podstawowych, jak ważne jest przestrzeganie zasad pr
Udział naszej szkoły w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie”.
Nasi najmłodsci czytelnicy z klas 1-3 z dużym zaangażowaniem czytali swoje ulubione lektury, książki przygodowe, opowiadania oraz inne interesujące pozycje literackie. Wszystko to, odbyło się na świeżym powietrzu, w miłej i sprzyjającej relaksowi atmosferze. Wspólne czytanie było okazją nie tylko do kontaktu z książką, ale również do dzielenia się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami z koleżankami i kolegami.
Klasa 2d aktywnie spędza czas
Klasa 2d aktywnie spędza ostatnie dni przed rozpoczęciem wakacji. Uczniowie wraz z wychowawcą p. M. Żebrowską wybrali się na kort tenisowy, by doskonalić i rozwijać swoje umiejętności sportowe. Oprócz tenisa uczniowie z zapałem trenowali dyscypliny takie jak: badminton i koszykówka, a także skorzystali z aktywności na placu zabaw znajdującym się w pobliżu. Wspólna gra i zabawa była doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego.
Piknik klasy 1d
Klasa 1d spędziła miło czas na świeżym powietrzu. Zorganizowaliśmy piknik, podczas którego dzieci samodzielnie przygotowywały kolorowe owocowe szaszłyki. Nie zabrakło również aktywności sportowych – graliśmy w piłkę nożną oraz spędzaliśmy czas przy grach planszowych. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji i odpoczynku. Ten dzień upłynął nam w radosnej atmosferze
Podsumowanie konkursu „Żyj zdrowo”
Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole miał miejsce profilaktyczny konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas młodszych „Żyj zdrowo”. Była to wspólna inicjatywa wychowawców klas I-III realizujących program edukacyjny Sanepidu „#Żyj Dobrze” oraz pedagoga specjalnego i psychologa szkolnego, której celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych. Spośród autorów ciekawych i pomysłowych prac komisja wyłoniła następujących laureatów, którzy zostaną nagrodzeni w przyszłym tygodniu:
Klasowe ognisko integracyjne
Dzień 18 czerwca 2026 roku to czas wyjątkowej integracji i radości. Uczniowie klasy 2a, w towarzystwie swoich opiekunów oraz niezastąpionych Rodziców, spotkali się na wspólnym ognisku.
Atmosfera była niezwykle serdeczna, a czas wypełniły liczne aktywności. Główną atrakcją – oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku – była wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Uczniowie z wielką energią uczestniczyli w grach ruchowych; boisko tętniło życiem dzięki piłkom, ringo, badmintonowi oraz skakankom. Na tych, którzy szukali chwili wytchnienia w cieniu drzew, czekały kocyki, karty, gry planszowe oraz książki, w których wspólnie odkrywaliśmy fascynujące historie.
Klasy III w Olsztynie
"W dniu 9 czerwca 2026 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły odbyli wycieczkę całodniową do Olsztyna. Wyjazd rozpoczął się o godzinie 8.00. Radosna podróż trwała ponad dwie godziny. W czasie jazdy uczniowie podziwiali nowe krajobrazy i mazurskie jeziora. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy realizację programu. Pierwszą atrakcją był pobyt, zwiedzanie i doświadczenia w Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera. Następnie udaliśmy się do Zamku Kapituły Warmińskiej, gdzie zwiedziliśmy dawne mieszkanie Mikołaja Kopernika, poznaliśmy historię regionu i obejrzeliśmy tablicę astronomiczną jego autorstwa. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach plastycznych pod hasłem Mały odkrywca w olsztyńskim zamku, podczas których stworzyli indywidualne prace dotyczące badań astronomicznych Mikołaja Kopernika
Dzień z życia Indianina
17 czerwca 2026r. klasa 2b uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Ośrodka Wypoczynkowego w Rybakach. Dzieci wzięły udział w programie „Dzień z życia Indianina”, podczas którego uczestniczyły w integracyjnych zabawach terenowych, takich jak wyścigi, podchody „Śladami ludzi białych” oraz poszukiwanie złota. Uczniowie wykonywali także ozdoby indiańskie, pokonywali liniowy tor przeszkód i brali udział w wielu innych atrakcyjnych zabawach. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Był to niezwykle udany dzień, pełen radości, integracji i niezapomnianych wrażeń.
KLASA 5B NAJBARDZIEJ SOLIDARNĄ KLASĄ W SZKOLE!
Mamy to!
Konkurs organizowany przez nasz Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2025/2026 dobiegł końca, a wyjątkowy tytuł trafia w ręce uczniów, którzy udowodnili, czym jest prawdziwa drużyna!
Oficjalnie ogłaszamy, że tytuł „Najbardziej Solidarnej Klasy” w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego zdobywa... KLASA 5B!
Uczniowie klasy 5b odebrali pamiątkowy dyplom wraz z nagrodą 200 zł ufundowaną przez Biuro Podróży Gabriella Travel. Gratulujemy wyjątkowej postawy, wzajemnego wsparcia, koleżeństwa oraz udowodnienia, że prawdziwa siła tkwi w zespole.
Jak pisała Helen Keller: „Samotnie możemy zrobić tak niewiele; razem możemy zrobić tak wiele.” Klasa 5b pokazała nam to w praktyce w tym roku szkolnym!
Gratulujemy wychowawcy oraz wszystkim uczniom klasy 5b! Jesteśmy z Was ogromnie dumni! 🎉🥳
Samorząd Uczniowski
Święto Demokracji w Naszej Szkole! Wyniki Wyborów do Samorządu Uczniowskiego
Za nami dzień pełen emocji, zdrowej rywalizacji i prawdziwej lekcji obywatelskiej. 15 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia.
Uczniowie klas 5–8 tłumnie ruszyli do urn, aby oddać głos na swoich faworytów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała powołana Komisja Wyborcza, która po zamknięciu lokalu wyborczego skrupulatnie podliczyła wszystkie głosy.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!!!
Od wielu lat nasi uczniowie biorą udział w zmaganiach turniejowych i konkursach matematycznych. Jednym z nich jest cieszący się renomą Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Nietypowe zadania konkursowe, o wysokim stopniu trudności są nie lada wyzwaniem dla każdego, kto zechce się z nimi zmierzyć. Tym bardziej cieszą świetne wyniki.
System ORDEA
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz postulatom Rady Rodziców, wprowadzamy elektroniczny system ORDEA do zamawiania, odwoływania posiłków oraz dokonywania płatności za obiady.
W celu ułatwienia Państwu korzystania z systemu informujemy, że:-7 maja w godzinach 15:00-17:00 w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach będą dostępni pracownicy szkoły na świetlicy w budynku D (ul. Dojazdowa), aby pomóc w rejestracji i obsłudze aplikacji oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.- Okres przejściowy obejmuje miesiące czerwiec oraz wrzesień 2026r.- w tym czasie możliwe będą zarówno płatności gotówkowe, jak i bezgotówkowe.- Po tym okresie obowiązywać będą wyłącznie płatności bezgotówkowe.
Klasa 1b w Multicentrum – nauka przez doświadczenie
4Dnia 10 czerwca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe do Multicentrum w Ostrołęce, gdzie wzięli udział w kreatywnych zajęciach edukacyjnych z zakresu robotyki oraz tworzenia muzyki.
Podczas warsztatów z robotyki uczniowie mieli okazję poznać podstawy programowania i konstruowania prostych modeli. Pracując w parach, rozwijali logiczne myślenie, ćwiczyli współpracę oraz przekonali się, jak w praktyce wykorzystuje się nowoczesne technologie.
Sukces czwartoklasistki w finale konkursu „Kurpie Zielone w literaturze”!
Z ogromną radością i dumą spieszymy donieść o kolejnym, pięknym sukcesie reprezentantki naszej szkoły! Liwia Żebrowska zdobyła wyróżnienie w finale XLIII Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych!
Finałowe zmagania odbyły się 2 czerwca 2026 roku w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu. Do ścisłego finału zakwalifikowało się zaledwie 36 najlepszych uczniów z klas I–IV szkół podstawowych, reprezentujących aż cztery powiaty z trzech różnych województw (ostrołęcki, szczycieński, kolneński i łomżyński). Konkurencja była więc ogromna, a poziom artystyczny niezwykle wysoki. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Liwia Żebrowska z 4a oraz Natalia Żerańska z 1a
Wiosenne zmiany na szkolnym placu!
Nadeszła prawdziwie wiosenna aura, a słoneczna pogoda aż zaprasza do spędzania przerw na świeżym powietrzu. Mamy dla Was doskonałą wiadomość – specjalnie z myślą o Waszym komforcie i odpoczynku postanowiliśmy odmienić przestrzeń wokół naszej szkoły!
Chcemy, aby szkolny plac był miejscem, w którym możecie złapać oddech między lekcjami w przyjemnym i estetycznym otoczeniu.
II LETNIA OLIMPIADA MŁODYCH MISTRZÓW ZA NAMI
„Najpiękniejszym dźwiękiem dla nauczyciela jest szczery uśmiech dziecka”
I właśnie ten uśmiech był najważniejszym elementem wyjątkowej atmosfery podczas naszej II Letniej Olimpiady Młodych Mistrzów .
Pogoda przez większość dnia była wręcz wymarzona i sprzyjała wspólnej zabawie. Co ciekawe, dopiero gdy dzieci bezpiecznie wsiadły do autobusu, rozpętała się prawdziwa ulewa. To znak, że szczęście było dziś po naszej stronie.
Wycieczka klas 5 do Łodzi
26 maja 2026 r. odbyła się wycieczka klas 5 do Łodzi. Uczniowie pod opieką nauczycieli: J.Leonarskiej - Smolnik, I. Gumowskiej, M. Pyskło i M. Borkowskiej wzięli udział w komiksowej lekcji w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1. To największe w Europie Środkowej centrum poświęcone kulturze popularnej: komiksom i grom wideo. Uczniowie osobiście mogli poznać Tytusa, Thorgala czy Kajko i Kokosza oraz przenieść się w podróż w czasie - od przeszłości z salonów gier arkadowych do współczesnych rozwiązań wypracowanych w świecie gier, tj. Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Kolejnym punktem zwiedzania było Orientarium, gdzie żyją zwierzęta z południowo-wschodniej Azji w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska. Jedną z wielu atrakcji, które wywarły na nas niezapomniane wrażenia był tunel, z którego można obserwować rafę koralową oraz basen dla rekinów i płaszczek.
Wycieczka bardzo podobała się

Sigma na Borkach
5Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie