• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO!

„Wrzesień  to  miesiąc  cudownego  babiego  lata,  kwitnących  wrzosów, dojrzewających  kasztanów  i  spotkań  z  przyjaciółmi  ze  szkolnej  ławy  po wakacyjnej rozłące.”

W dniu 1 września 2022 rozpoczęliśmy kolejny rok nauki i ciężkiej  pracy zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

Zarówno od pani dyrektor Marzeny Borkowskiej, księdza proboszcza Krzysztofa Dylnickiego, jak i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego padły życzenia wytrwałości i cierpliwości oraz samych sukcesów w nowym roku szkolnym dla wszystkich zebranych, a w szczególności dla uczniów klas ósmych, które podchodzą do ważnego egzaminu sprawdzającego i kończą edukację w naszej szkole.

Wszystkich nas rozpiera powakacyjna energia, którą chcemy wyładować. Pamiętajmy jednak, ze szkoła to placówka, w której obowiązują konkretne reguły i przepisy ustanowione przecież dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Pilnujemy zachowania swojego i swoich kolegów. Niech nasza szkoła będzie miejscem przyjaznym dla ucznia.

Pierwszy września to także ważna data z innego względu. Tego dnia, w 1939 roku,  atakiem hitlerowskich  Niemiec  na  polską  placówkę  na  Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w  historii  Polski  i  całego świata.

Minutą ciszy oraz pięknym wierszem K. I. Gałczyńskiego pt. Pieśń o żołnierzach z Westerplatte  uczciliśmy pamięć tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO! - Obrazek 1ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO! - Obrazek 2ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO! - Obrazek 3

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO! - Obrazek 4ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO! - Obrazek 5ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO! - Obrazek 6