Aktualności

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018,
  która odbędzie się 22 czerwca 2018r :

  8:00 - 9.00 klasy I - III uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej,
  a następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;

  8:00 - 9.00 klasy IV - VII spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych,
  a następnie uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej.

   

  Przywozy tak jak w każdy dzień nauki szkolnej, odwozy o godz. 10:00.

 • Bezpieczny wypoczynek - list Minister Edukacji Narodowej

  Szanowni Państwo,

  Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

   

  zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

  W związku z tym proszę, aby w ostatnich dniach zajęć dydaktycznych zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na kolonie, obozy, biwaki, jak również podczas pobytu w miejscu zamieszkania. Apeluję również o omówienie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

  Pragnę przypomnieć, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

  Warto również przypomnieć adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

  Szanowni Państwo, proszę przyjąć słowa uznania za zaangażowanie w pracę oraz podejmowane działania edukacyjno-wychowawcze na rzecz zdrowia oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

  Życzę Państwu, aby tegoroczny wypoczynek przebiegał w bezpiecznych warunkach.

  Przekazuję życzenia spokojnych wakacji.

   

  Z poważaniem

   

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

 • List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

   

  Drodzy i Szanowni,
   

  za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego.

  Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.

  Życzę Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

  Kochani,

  pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem
  w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspaniałych lat, za wszystkie spotkania, rozmowy i  listy. Były to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń, radości, uśmiechu, ale też refleksji i troski. Cieszę się niezmiernie, że udało mi się spotkać tak wielu z Was, choć mam świadomość, że nie udało mi się być wszędzie.

  Życzę dużo słońca i uśmiechu, podczas wakacji i każdego dnia. Wypoczywajcie mądrze
  i bezpiecznie.  Do zobaczenia.


  Najderdeczniej pozdrawiam 
  Wasz Rzecznik

  Marek Michalak

 • The voice of Borki

  8 czerwca w naszej szkole po odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu muzycznego 'The Voice of Borki".

  Głównymi celami konkursu było

  ♫ Propagowanie nauki języka niemieckiego i angielskiego poprzez piosenkę,

   

  ♫ Zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności językowych i wokalnych przed publicznością,

   

  ♫ Promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.

   

  Konkurs był adresowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum i miał charakter przeglądu twórczości solistów.

  Jurorzy oceniający wykonawców podczas przesłuchań konkursowych brali pod uwagę: dobór repertuaru (stopień trudności wykonywanego utworu), poprawność językową oraz wymowę, interpretację, walory głosowe, ogólny wyraz artystyczny,  choreografię.

  Jury nie miało łatwo, gdyż wszyscy wykonawcy przygotowali się sumiennie do występów.

  Magdalena Opęchowska z klasy 7c oczarowała publiczność swoim wystąpieniem i wygrała tym samym I nagrodę w konkursie The Voice of Borki, II miejsce to przecudowne trio Aqua ( Zuzia Zalewska, Wiktoria Borkowska oraz Tomasz Zalewski), III miejsce zajęła Martyna Dulewicz z klasy 3c Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach.

  Laureaci I, II i III miejsca otrzymali statuetki The Voice of Borki, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy oraz nagrody rzeczowe  ufundowane przez sponsorów.

  Serdecznie podziękowania należą się uczniom klas IV b oraz IV d za fantastyczne występy choreograficzne, które rozpoczynały cały konkurs.

  Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę, wygranym gratulujemy;-) byliście niesamowici.

  Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

   

 • Spacer drogą matematycznych pojęć i prawidłowości

  Proponujemy kolejne wydarzenie promujące królową nauk. W maju, na szkolnym korytarzu, można było oglądać niezwykłe projekty matematyczne wykonane przez uczniów klas IV – VII inspirowane matematyką. Wystawa prac już z daleka przyciągała wzrok. Wielką pomysłowością wykazali się uczniowie, którzy wykonali prace. Prace dotyczyły wielu zagadnień programowych, ponadprogramowych, jak również łączyły umiejętności z różnych przedmiotów. Wystarczy uważnie przyglądać się światu. Matematyka, a szczególnie jej dziedzina – geometria – otacza nas z każdej strony. Ci, którzy nie mają zmysłu do odkrywania w codzienności liczb i figur, mogą się przyjrzeć, jak dostrzegają je inni.

  Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę  o  odkryciach matematycznych, historii matematyki, bryłach Platona i systemach liczenia. Młodzież, wykonując prace, dowiedziała się, jakie są rodzaje brył, co można z nich zbudować, czym charakteryzują się fraktale, a także czy można bawić się matematyką budując SpongeBoba? Uczniowie pragnęli w interesujący sposób zaprezentować materiał, dlatego też swoje projekty wzbogacili o ciekawe pomysły. Przekonali się, że  matematyka może być ciekawa, a dodatkowo wszystkie prace nagrodzono ocenami.

  Impreza wzbudziła ogólne zainteresowanie wśród młodzieży naszej szkoły oraz Rodziców. Na pewno wszyscy będą długo wspominać to wydarzenie. W przyszłym roku również planujemy organizację podobnej wystawy.

  Zapraszamy na spacer drogą matematycznych pojęć i prawidłowości – organizatorzy – nauczyciele matematyki.

  Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

 • Spotkanie rodziców i uczniów rozpoczynających naukę w klasie I

  ZAPROSZENIE 

   

  W dniu 12 czerwca 2018 r. o godz. 17.00

  w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach

  odbędzie się spotkanie

  nauczycieli i dyrekcji szkoły 

  z rodzicami i dziećmi,

  które od września rozpoczną naukę

  w klasie pierwszej.

 • Dobry start

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

  Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

  Zapraszamy do zapoznania się z plakatem promującym program: Dobry_Start_plakat.pdf

 • Dzień Rodziny

  Dnia 7 czerwca 2018r w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Olszewie Borkach odbyła się akademia z okazji Dnia Rodziny.

  Na tę wyjątkową uroczystość przybyli  rodzice, rodzeństwo, a także dziadkowie uczniów klas 0-III. Zaszczyciła nas swoją obecnością p. Ewa Milewska starszy specjalista ds. oświaty i sportu w Urzędzie Gminy w Olszewie-Borkach, oraz Dyrekcja Szkoły. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem swoich pań Małgorzaty Bogdanowskiej i Małgorzaty  Lubiejewskiej.

  W słowie wstępnym w ujmujący sposób przedstawiono rolę rodziny w życiu każdego człowieka. Podkreślono bezwarunkową miłość i przywiązanie. Dzieci uświadomiły zebranym, jak ważną rolę w rodzinie odgrywa wspólnie spędzony czas. Rodzice z dumą i łzami w oczach przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy, która przeplatała się z piosenkami pełnymi radości i wzruszeń. Nasze dzieci po raz kolejny udowodniły, że prócz talentu recytatorskiego oraz wokalnego , drzemie w nich również duży potencjał taneczny.

  Taniec do piosenek z dawnych lat w wykonaniu uczniów klas III pod kierunkiem p. Jacka Wójcika, stanowiły uroczy dodatek do całości występów. Nie zabrakło również tradycyjnych „Stu lat”, pięknych laurek dla rodziców i słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna. Przebiegła w niezwykle rodzinnej,  miłej atmosferze. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.

  Więcej zdjęc do obejrzenia w galerii.

 • Wycieczka przedszkolaków do Dzbenina

  Dnia 22.05.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego z   gr. „0” wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do stadniny koni „Mustang” w Dzbeninie. Czekało tam na nie mnóstwo atrakcji, takich jak: przejażdżka bryczką, przejazd na koniku, zwiedzanie stajni czy zabawy na trampolinach i zamku dmuchanym.  Pobyt w stadninie zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek. Wyjazd ten z pewnością dostarczył dzieciom  wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

  Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii

 • VI Międzyprzedszkolny Przegląd Gadek,Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich

  15 maja 2018r. Maria Milewska i Gabriel Łaskarzewski z gr.0 wzięli udział w VI  Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich „Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej” organizowanym pod hasłem „Jak to dawniej na Kurpiach bywało”, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie-Borkach. Zaprezentowali oni  wiersze twórcy regionu kurpiowskiego Stanisława Kałuckiego. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii

 • Zabawy z matematyką po raz 14

  „Myśl, poszukuj, odkrywaj!” – pod takim hasłem już po raz XIV bawimy się matematyką na poważnie i wesoło.

  5 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Olszewie – Borkach, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V „Zabawy z matematyką”. Uczniowie, do których adresowany był konkurs mieli do pokonania siedem konkurencji: krzyżówka liczbowa, zadanie tekstowe, krzyżówka z hasłem, domino, „gra w wojnę”, tangram, „trzy widoki”. Zadania te dostarczały okazji do powtórzenia i utrwalenia poznanych zagadnień, rozwijały pozytywną motywację i zainteresowania matematyczne. Uczestnicy, pracując w parach, zabawę rozpoczęli od wylosowania konkurencji. Następne zadania pokonywali przemieszczając się od stanowiska do stanowiska. Sędziowie, w rolę których wcielili się uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści klasy IIc, oceniali pracę zawodników. Zwycięska drużyna została wyłoniona na podstawie najwyższej sumy punktów.  W przypadku jednakowej liczby punktów o przyznanym miejscu decydował czas wykonania wszystkich konkurencji.

  Gratulujemy uczniom:

  I miejsce – Izabela Roicka, Patrycja Marcińczyk;

  II miejsce – Kornelia Kosiorek, Julia Stepnowska;

  III miejsce – Alicja Opalińska, Julia Rawa;

  Wyróżnienie

  • Izabela Chrzanowska, Magdalena Zalewska;
  • Magdalena Grzymała, Patrycja Leszczyńska;
  • Aleksandra Modzelewska, Olga Hagiemajer.

  Sponsorem nagród za zajęcie pierwszych trzech miejsc i wyróżnienia było Biuro Podróży „Essentia” . Uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Gminy w Olszewie – Borkach.

  Mamy nadzieję, że udało nam się zmienić spojrzenie na matematykę – z założenia trudną,  i że w pamięci wszystkich pozostanie matematyczna zabawa. Liczymy, że konkurs dał uczniom możliwość ćwiczenia określonych umiejętności. Wykorzystane zadania zachęciły do poszukiwania      i odkrywania, a tym samym pozwoliły na spokojną i ciekawą wędrówkę po wiedzy.

  Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Jolanta Rostkowska, p. Iwona Gumowska   i p. Jolanta Mysiewicz. Piękną dekorację przygotowała p. Beata Bednarczyk.

  Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

 • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  24.05.2018

  Szanowni Państwo,

  Z uwagi na zmianę stanu prawnego dotyczącego ochrony praw i wolności osób fizycznych, w szczególności prawa do ochrony danych osobowych i tożsamości, jesteśmy zobowiązani przekazać Państwu informację w zakresie przetwarzania danych osobowych należących do Państwa oraz do dzieci pozostających pod Państwa opieką.

  25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, dalej jako: ogólne rozporządzenie o ochronie danych/RODO/rozporządzenie 2016/679.

  Rozporządzenie 2016/679 jest aktem prawnym, które w sposób kompleksowy reguluje wszelkie kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych. Jednym z wielu obowiązków nałożonych na administratora danych, czyli Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego z siedzibą w Olszewie-Borkach przy ulicy Broniewskiego 17, 07-415 Olszewo-Borki, tel. 29-7613177, jest przekazanie stosownych informacji osobom, których dane dotyczą.

  Zważając na powyższe, informujemy, iż administratorem Państwa danych osobowych oraz danych dzieci pozostających pod Państwa opieką jest Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach. Zgodnie z zapisami art. 37 ust. 1 lit a rozporządzenia 2016/679 wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: e.halaburda@artaro.pl lub przesyłając korespondencję na adres szkoły z dopiskiem „IOD”. Uwzględniając zapisy art. 28 rozporządzenia 2016/676 możemy powierzyć przetwarzanie danych osobowych podmiotom realizującym usługi, które są niezbędne do bieżącego funkcjonowania szkoły. Dane osobowe powierzamy do przetwarzania m.in.: dostawcom elektronicznych narzędzi wspomagających proces edukacji, dostawcom zapewniającym wsparcie informatyczne czy dostawcy usług hostingowych. W uzasadnionych przypadkach odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty oraz organy, którym jesteśmy zobowiązani udostępnić dane osobowe na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

  Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką nie są przekazywane do państw trzecich. Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką przetwarzamy na podstawie przepisów prawa regulujących system oświaty i ich podanie jest obowiązkowe w zakresie w jakim realizujemy nałożone na nas obowiązki prawne. W uzasadnionych przypadkach, przetwarzanie Państwa danych osobowych oraz danych osobowych dzieci pozostających pod Państwa opieką może wymagać wyrażenia zgody (np. przetwarzanie wizerunku Państwa dzieci, czy też w zakresie działalności dodatkowej, innej niż statutowa, realizowanej przez szkołę).

  Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych osobowych oraz danych dzieci pozostających pod Państwa opieką, ich sprostowania, przeniesienia, ograniczenia przetwarzania i usunięcia danych, w zależności od tego, co jest podstawą przetwarzania tychże danych osobowych. Nadto, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w przypadku, kiedy będziemy przetwarzać dane na podstawie Państwa zgody. Przysługuje Państwu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie przetwarzania danych osobowych – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, jak również nie będą podlegać profilowaniu.

  Okres przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dzieci pozostających pod Państwa opieką uzależniony jest od obowiązujących przepisów prawa, w oparciu o które realizujemy nasze obowiązki. W przypadku przetwarzania danych osobowych   na podstawie zgody, okres ten, jeżeli nie wynika z obowiązujących przepisów prawa, ustalany jest przez nas, w zależności od faktycznych potrzeb. Długość tego okresu każdorazowo zostanie podana do Państwa wiadomości.

  Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

   

 • Wycieczka klas 5-ych

  Warszawa była celem wyprawy klas piątych, która miała miejsce 24 maja 2018r. Piątoklasiści z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami zwiedzanie stolicy rozpoczęli od Stadionu Narodowego, gdzie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia.

  Następnie powędrowaliśmy na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam uczniowie mogli nie tylko podziwiać piękną wiosnę w ogrodzie, ale także zobaczyć panoramę Warszawy.

  Kolejnym punktem programu wycieczki było Planetarium „Niebo Kopernika”, a w nim ciekawy seans pt: „Tam gdzie żyły smoki”. My już wiemy czy Smok Wawelski naprawdę istaniał...

  Następnie nadszadł czas na doświadczenia i eksperymenty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w każdym zaułku czekało na uczniów nie tylko mnóstwo zabawy, ale i edukacji.

  Z głową już pełną wrażeń pojechaliśmy na seans filmowy w Kinie 4 DX, gdzie obejrzeliśmy przez wszystkich oczekiwany film pt: „Rampage”.

  Ostatnią atrakcją był pobyt w sali trampolin „Stacja Grawitacja”, podczas którego piątoklasiści mogli oddać się skokom i akrobacjom na kilkunastu trampolinach oraz wykonywać różne ewolucje podczas skoków na powietrzny materac. Niektórzy próbowali swoich sił w grze w koszykówkę na trampolinie lub wykazywali się siłą i zwinnością pokonując różnego typu przeszkody na torze ninja.

  Zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

 • Wycieczka klas 7

  Klasy VII razem z opiekunami: I. Gumowską, T. Jędrzejewskim, B. Kobylińską, M. Łyszkowskim, odwiedziły w dniach 22 – 25.05. 2018r. Trójmiasto. W ramach 4-dniowej  wycieczki  "Morskim szlakiem" uczniowie: 

  • w Sopocie: zobaczyli Krzywy Domek i najdłuższe w Europie molo,
  • w Gdyni: port z Darem Pomorza, zwiedzili ORP Błyskawicę oraz uczestniczyli w wrasztatach "Po co komu węzły marynarskie i do czego służy kod sygnałowy", mogli także obejrzeć świat podwodny w Akwarium Gdyńskim, a na koniec dnia poskakać w Parku Trampolin "JumpCity",
  • Hel: podpatrzyli foki podczas karmienia, dotarli do "Początku Polski" i zerknęli na nią z góry z latarni w Jastrzębiej Górze, by następnie zrelaksować się w Aquaparku Reda, 
  • w Gdańsku: spacerowli po urokliwej Starówce, odbyli rejs statkiem pirackim na Westerplatte.
    
 • List Minister Edukacji Narodowej

  Zapraszamy do zapoznania się z listem Minister Edukacji Narodowej skierowanym do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.

  List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_2018.05.18_w_wersji_pdf.pdf

 • Wycieczka klas 3 do Warszawy

     W dniach 24 i 25.04.2018r. uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc i IIId wraz z wychowawczyniami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

     Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w gmachu TVP przy ul. Woronicza. Wędrując korytarzami i zwiedzając studia telewizyjne m.in. „Pytania na Śniadanie” oraz pomieszczenia reżyserskie czuliśmy się jak prawdziwe gwiazdy.

     W budynku TVP znajduje się małe muzeum, w którym obejrzeliśmy urządzenia, z których korzystano dawniej np. stare kamery i gramofony, projektory oraz maszyny do zapisywania filmów na dawnych taśmach.

     Potem pojechaliśmy do Łazienek Królewskich. Pod czujnym okiem edukatorów, podczas zabaw i gier, odkrywaliśmy tajemnice Ogrodu Łazienkowskiego. Z mapą w ręku wyruszyliśmy na poszukiwanie śladów zwierząt. Wiemy już, co to jest kuźnia i kto odciska w błocie szpile. W trakcie wspólnych zabaw nauczyliśmy się rozpoznawać tropy zwierząt. Poznaliśmy zwyczaje żywieniowe i mieszkaniowe fauny łazienkowskiej oraz uczyliśmy się posługiwania mapą. "Zaprzyjaźniliśmy" się z wiewiórkami, które z ochota jadły ziarenka z naszych dłoni.

     Zadowoleni, z uśmiechem i głowa pełną wrażeń, zjedliśmy smaczny obiad w restauracji, no bo któż nie lubi "pomidorówki i schabowego".

     Po smacznym posiłku pojechaliśmy do Pijalni Czekolady E. Wedla. Z ciekawością wysłuchaliśmy opowieści o tym jak powstaje czekolada. Samodzielnie dekorowaliśmy białą czekoladą dwa pierniczki w kształcie serca. Otrzymaliśmy upominki ze Staroświeckiego Sklepu i Dyplom "Mistrza Czekolady".

     Uważamy, że wycieczka była udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do domu. Warszawa to wspaniałe i piękne miasto :)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Apel z okazji święta 3 Maja

  Dnia 27 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły uczcili 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystym apelem. Recytowano wiersze, przedstawiono scenki dramatyczne, mające na celu przybliżyć zgromadzonym to ważne i wzniosłe wydarzenie w historii naszego kraju.

  Wysłuchano także słynnej pieśni Rajnolda Suchodolskiego "Witaj, majowa jutrzenko" w wykonaniu uczennic przygotowanych przez pana Bogdana Łyszkowskiego.

  Uroczystość, wspólnie z uczniami, przygotowała nauczycielka języka polskiego i historii pani Jolanta Leonarska-Smolnik.

  Więcej zdjęć w galerii.

 • Magiczne kostki, które fascynują matematyków i nie tylko

  19 kwietnia na lekcjach matematyki w klasach 4a i 4b wyruszyliśmy w podróż w geometrię przestrzenną. Naszym gościem był Wojtek Zieziula – uczeń klasy IIc Gimnazjum w Olszewie – Borkach. Wojtek realizuje projekt matematyczny „Matematyczna magia kostki Rubika i innych kostek”. Wielu  uczniów po raz pierwszy zobaczyło inne kostki oprócz kostki Rubika , takie jak Dayan Master Skewb, MoFangJiaoShi 3x3x3 Wind Mirror, Ninja 3x3 GhostCube, MoFangGeWuShuang 5x5x5. Po prostu cudeńka… Wojtek opowiedział nam historię powstania kostki, usłyszeliśmy wiele ciekawostek i  poznaliśmy algorytmy jej układania. Odpowiedział tym samym na pytanie: Dlaczego kostka Rubika fascynuje nas wszystkich?

  Ta zabawka logiczna to wyzwanie dla największych mózgowców. 17 kwietnia nie wypada odmówić rywalizacji z wynalazkiem Ernő Rubika. W tym dniu odchodzony był  Światowy Dzień Kostki Rubika. Wynalazca kostki Rubika był profesorem architektury Budapeszteńskiej Akademii Sztuki Użytkowej. W 1974 roku wymyślił kostkę po to, aby pomóc studentom w zrozumieniu przestrzeni. Choć ta zabawka ma już ponad 40 lat, wciąż przyciąga do siebie tłumy chcących się z nią zmierzyć. Czego jeszcze nie wiesz o kostce Rubika?

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • „Podróżująca Filharmonia” – koncert dla klas 6-7

  W środę 19.04.2018r w naszej szkole klasy 6 i 7 mogły spotkać się z muzykiem, który opowiadał historię rzeki Wisły. Przywiózł ze sobą dwa instrumenty: trąbkę oraz keyboard, na których zagrał kilka utworów. Dla uczniów były przygotowane różne zabawy, które miały na celu odstresowanie przed egzaminami (bądź sprawdzianami).

  Mamy nadzieję, że uczniom podobało się tego typu spotkanie, a  takie przedstawienia z muzyką oraz historią, będą organizowane częściej.

  Opracowała Julia Łyszkowska uczennica klasy 7b

 • Przedświąteczna zbiórka żywności

  26.03.2018r., zakończyliśmy przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem "POMAGAMY BO LUBIMY". Działania te zostały podjęte we współpracy z władzami samorządowymi. Zebrana żywność zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Koordynatorem akcji w szkole była klasa VIIb. Opiekunami - p. B. Kobylińska i B. Bednarczyk.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Ogłoszenia

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
  ul. Broniewskiego 17
  07-415 Olszewo-Borki
 • 29-761-31-77

Galeria zdjęć