Projekty realizowane w naszej Szkole.

Bezpieczne wakacje

Pomagamy Świętemu MIkołajowi

Wspieramy akcję Góra Grosza

Sobota 18.08.2018

Witamy na stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Olszewie Borkach

• Podręczniki

Tytuł

Wydawnictwo

Kupujący

Klasa I

Kształcenie zintegrowane

Nowi Tropiciele  cz. 1 -5

A.Banasiak, E.Burakowska, A.Brudzińska, J.Dymarska

WSiP

szkoła

New English Adventure, poziom 1

T. Lochowski, R. Raczyńska,
    C. Bruni

• Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym

Dnia  21 czerwca 2018r dzieci z oddziału przedszkolnego z gr. „0” uroczyście pożegnały rok szkolny. W obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanek zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności. Nie zabrakło wierszy, piosenek i pięknych tańców, którymi dziecin pożegnały przedszkole i powitały wakacje. Swoim występem przedszkolaki udowodniły, że zasłużyły na to, aby po wakacjach stać się uczniami i rozpocząć naukę w klasie pierwszej.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć w naszej galerii.

• Zakończenie roku szkolnego

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakonczenie roku szkolnego 2017/2018.

Dyrekcja szkoły podsumowała miniony rok szkolny, przybliżyła najważniejsze sukcesy i osiągnięcia uczniów oraz podziękowała rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywną pracę na rzecz środowiska uczniowskiego. Podkreśliła, że biorąc pod uwagę wyniki edukacyjne, wszyscy uczniowie zostali promowani do klasy programowo wyższej. Podczas uroczystości mieliśmy okazję gratulować uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Kolejny rok możemy zaliczyć do udanych.

• Podsumowanie zbiórki zakrętek

Akcja „Nakręć się na pomaganie” okazała się trafiona w 10-tkę. Coraz więcej uczniów pamięta o odkręcaniu nakrętek i wrzucaniu ich do specjalnego pojemnika . W ten sposób niesiemy pomoc chorej koleżance i jednocześnie dbamy o środowisko.

W bieżącym roku szkolnym zebraliśmy 16 worków zakrętek, które zostały przekazane rodzicom niepełnosprawnej Wiktorii, aby wesprzeć kosztowną rehabilitację dziewczynki. Czas wakacji, to lato… więc z pewnością wypijemy całe morze wody, soków, i innych napoi- pamiętajmy więc, że każdy mały korek, to wsparcie dla naszej koleżanki. W ostatnich dniach czerwca zebraliśmy aż 3 worki!

• 100-lecie Niepodległej

Uczniowie naszej szkoły włączają się w obchody  100- lecia Niepodległej.

6 czerwca 2018r. klasa VIIb, z opiekunami : p. Bożeną Kobylińską i Magdaleną  Krzciuk  - Gawrych, uczestniczyła w grze Miejskiej przygotowanej przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Wędrowaliśmy szlakiem bitwy z 26 maja 1831 roku; od pomnika słynnych „Czwartaków”  po Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką. W każdym ważnym punkcie poznawaliśmy ciekawe fakty związane z bitwą i jej uczestnikami oraz rozwiązywaliśmy zadania, za które otrzymywaliśmy powstańcze dukaty.W kwaterze oficerów polskiego wojska śpiewaliśmy  „Warszawiankę”, a na hasło „Cześć i chwała bohaterom” otwierały się przed nami wszystkie drzwi.W Mauzoleum złożyliśmy hołd żołnierzom poległym na nadnarwiańskich błoniach. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy ogniskiem.100-lecie Niepodległej - Obrazek 1

• Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
    ul. Broniewskiego 17