Projekty realizowane w naszej Szkole.

Bezpieczne wakacje

Pomagamy Świętemu MIkołajowi

Wspieramy akcję Góra Grosza

Wtorek 20.02.2018

Witamy na stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Olszewie Borkach

• Uczniowie klasy 6c podczas lekcji języka polskiego 5 lutego 2018r. mieli przyjemność gościć dziennikarza ogólnopolskiego radia RMF FM Pawła Pawłowskiego. Podczas 45-minutowego spotkania uczniowie mogli poznać tajniki pracy w radiu, dowiedzieli się w jaki sposób powstają materiały radiowe i jak wygląda praca dziennikarza. Chętnie też zadawali pytania dot. pracy dziennikarza, sposobów prowadzenia audycji na żywo, a także radzenia sobie z telefonami od „trudnych” słuchaczy. Pan Paweł chętnie udzielał odpowiedzi na pytania. Kulminacją spotkania było przygotowanie krótkiego nagrania w wykonaniu uczniów, co prezentują dołączone zdjęcia.

• Przypominamy o akcji pt. „Pokaż siebie”. Naszym celem jest pokazanie uczniów naszej szkoły, którzy wyróżniają się szczególną pasją. Mamy już pierwszą zdolną uczennicę, o której piszemy poniżej.

Jeśli masz ciekawe nietuzinkowe hobby, posiadasz szczególne zdolności lub przejawiasz talent w jakieś dziedzinie – POKAŻ SIEBIE!. Chętnie zaprezentujemy Twoją osobę i Twoje zainteresowania oraz uzdolnienia na stronie internetowej naszej szkoły.

Osoby, które chciałyby opowiedzieć o sobie prosimy o zgłaszanie się do Mai Olech, Nikoli Konarzewskiej, Janka Rutkowskiego.

• Julita Mierzejewska jest uczennicą klasy 5c. Ta jedenastoletnia dziewczyna ma talent do gry na flecie poprzecznym, na którym gra dwa lata. W młodszych klasach grała na gitarze, ale już wtedy interesował ją flet poprzeczny. Julita uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie stara się rozwijać swoje umiejętności gry na tym instrumencie. Uczennica swoją grą już nie raz uświetniła uroczystości szkolne. Oprócz tego Julita może pochwalić się talentem plastycznym.

• W sobotę 13 stycznia 2018r., tak jak co roku na koniec I semestru, odbyła się szkolna zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział nasi uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Zabawę taneczną, urozmaiciły różne konkursy dla poszczególnych grup wiekowych. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Uczniowie bawili się w dwóch grupach: młodsi z klas 0-4 w godzinach 1000-1400, a starsi z klas 5-7 w godzinach 1500-2000.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

• W czwartek 11 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole dr. Macieja Dębskiego, socjologa, wykładowcę Uniwersytetu Gdańskiego, założyciela i lidera Fundacji „Dbam o Mój Z@sięg”, pomysłodawcę ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy. W ramach realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego odbył się cykl spotkań dla uczniów klas piątych, szóstych, siódmych oraz nauczycieli i rodziców na temat „Nałogowe korzystanie z telefonu komórkowego. Szczegółowa charakterystyka fonoholizmu w Polsce”. Uzależnienie od nowoczesnych technologii wśród dzieci i młodzieży  jest zjawiskiem coraz częściej pojawiającym się w środowiskach rodzinnych i szkolnych. Stąd nasze zainteresowanie tematem. Każdy uczestnik spotkania otrzymał dwa plakaty „Symptomy fonoholizmu” oraz „24 sposoby codziennych rozwiązań”.

• Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
    ul. Broniewskiego 17