Aktualności

Projekty realizowane w naszej Szkole.

Bezpieczne wakacje

Pomagamy Świętemu MIkołajowi

Wspieramy akcję Góra Grosza

Czwartek 21.06.2018
liczba odwiedzin: 337058

 

 

Witamy na stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Olszewie Borkach

 

 

 

 • Zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018,
  która odbędzie się 22 czerwca 2018r :

  8:00 - 9.00 klasy I - III uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej,
  a następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;

  8:00 - 9.00 klasy IV - VII spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych,
  a następnie uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej.

   

  Przywozy tak jak w każdy dzień nauki szkolnej, odwozy o godz. 10:00.

 • Szanowni Państwo,

  Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

   

  zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

  W związku z tym proszę, aby w ostatnich dniach zajęć dydaktycznych zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na kolonie, obozy, biwaki, jak również podczas pobytu w miejscu zamieszkania. Apeluję również o omówienie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

 •  

  Drodzy i Szanowni,
   

  za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego.

  Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.

  Życzę Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

  Kochani,

  pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem
  w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspa

 • 8 czerwca w naszej szkole po odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu muzycznego 'The Voice of Borki".

  Głównymi celami konkursu było

  ♫ Propagowanie nauki języka niemieckiego i angielskiego poprzez piosenkę,

   

  ♫ Zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności językowych i wokalnych przed publicznością,

   

  ♫ Promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.

   

  Konkurs był adresowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum i miał charakter przeglądu twórczości solistów.

 • Proponujemy kolejne wydarzenie promujące królową nauk. W maju, na szkolnym korytarzu, można było oglądać niezwykłe projekty matematyczne wykonane przez uczniów klas IV – VII inspirowane matematyką. Wystawa prac już z daleka przyciągała wzrok. Wielką pomysłowością wykazali się uczniowie, którzy wykonali prace. Prace dotyczyły wielu zagadnień programowych, ponadprogramowych, jak również łączyły umiejętności z różnych przedmiotów. Wystarczy uważnie przyglądać się światu. Matematyka, a szczególnie jej dziedzina – geometria – otacza nas z każdej strony. Ci, którzy nie mają zmysłu do odkrywania w codzienności liczb i figur, mogą się przyjrzeć, jak dostrzegają je inni.

Ogłoszenia

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
  ul. Broniewskiego 17
  07-415 Olszewo-Borki
 • 29-761-31-77

Galeria zdjęć