Poniedziałek 15.10.2018

Bezpieczne wakacje

Witamy na stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Olszewie Borkach

• Szkoła Podstawowa w Piskach była gospodarzem mistrzostw powiatu ostrołęckiego w mini piłce nożnej dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły po bardzo ambitnej grze uplasowały się na 4 miejscu. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Natalia Bacławska, Amelia Brzostek, Nadia Grabowska, Maja Wołosz, Magdalena Grzymała, Patrycja Leszczyńska, Aleksandra Modzelewska, Julia Stepnowska. Gratulujemy!!!

• Świetna zabawa, ostra rywalizacja, smaczny poczęstunek i super nagrody to wszystko czekało na nas 16.09.2018 w Przystani podczas imprezy biegowej – 3P. Wspaniałe wyniki naszych uczniów były wisienką na torcie bardzo udanych zawodów. Oto lokaty naszych uczniów (podajemy miejsca w pierwszej 10 w każdej kategorii wiekowej):

DZIEWCZĘTA  ROCZNIK 2009/2010

2m – Zuzanna Jaworska

3m – Kinga Kosakowska

4m – Nikola Leszczyńska

DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2007/2008

2m – Maja Wołosz

5m – Wiktoria Borkowska

• Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W dniu 28 września po raz trzeci w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny.

Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

• Dzień głośnego czytania

OgóDzień głośnego czytania - Obrazek 1lnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Impreza, zainaugurowana przez Polską Izbę Książki, ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko przez rodziców czy dziadków w domu, ale i w szkołach, przedszkolach. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Czytelnicze święto obchodzimy co roku 29 września, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok i wspieramy kampanię Cała Polska czyta dzieciom zainaugurowaną przez Fundację ABCXXI.

• Wycieczka do Łodzi

W dniach 20 - 21 września 2018r. odbyła się wycieczka polonistyczno-historyczna do Łodzi. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VIIabc z naszej szkoły. Wyjazd został zorganizowany przez panie: Elżbietę Polkowską, Jolantę Leonarską-Smolnik, Grażynę Kijek i pana Marcina Rupińskiego.

Głównymi celami i założeniami programowymi wycieczki było zwiedzanie: Pałacu Izraela Poznańskiego, Pałacu Herbsta, Manufaktury, Cmentarza Żydowskiego, Muzeum Kinematografii, Księżego Młyna (dawnych fabryk Karola Scheiblera), Muzeum Włókiennictwa. Młodzież spacerowała także jedną z najpiękniejszych ulic miasta - ulicą Piorowską i podziwiała jej architekturę.

• Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach
    ul. Broniewskiego 17